Прокурори склали екс-"прокурору" анексованого Росією Криму, депутатці Державної думи РФ Наталії Поклонській повідомлення про підозру в незаконному позбавлення волі бранців Кремля Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олега Чірнія та Геннадія Афанасьєва, повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури України.
Поклонській інкриміновані частина 3 статті 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та частина 1 статті 255 (створення злочинної організації) Кримінального кодексу України. Крім неї, у незаконному позбавленні волі українців підозрюється голова "Київського районного суду Сімферополя" Денис Діденко (за частиною 3 статті 146 КК України).
Правоохоронці наголошують на тому, що у цій справі зібрано достатньо доказів для того, щоб повідомити Поклонській і Діденку про підозру. А також на тому, що дії підозрюваних порушують норми не лише українського, але й міжнародного права, зокрема, Статут ООН і Декларації Генеральної Асамблеї ООН.
"У кримінальному провадженні продовжується збирання доказів для оголошення підозр всім іншим особам, причетним до незаконного позбавлення волі та катування громадян України на тимчасово окупованих територіях", - наголошують правоохоронці.
У межах своєї колабораційної діяльності на користь окупантів українського півострова, Поклонська незаконно здійснювала переслідування громадян України, які відмовлялись визнавати факт анексії Криму Росією та відстоювали суверенітет та територіальну цілісність країни.
У 2014 року вона особисто брала участь у судовому засіданні та підтримала клопотання про обрання запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою Сенцова, Кольченка, Чирнія та Афанасьєва. А "суддя" Діденко своїм "рішенням" ухвалив такі запобіжні заходи "підозрюваним".
Відповідно до норм українського законодавства, діяльність будь-яких органів та їх посадовців на тимчасово окупованій території України вважається незаконною, як і ухвалені ними "рішення". А видані ними "документи" вважаються недійсними і такими, що не створюють правові наслідки.
У суботу, 6 жовтня Олег Сенцов припинив голодування. Він оголосив його 14 травня, вимагаючи звільнення всіх українських політв'язнів у РФ і окупованому Криму. За час голодування здоров'я політв'язня суттєво погіршилось, але у Кремлі наполегливо відмовляються задовольняти прохання сторонніх людей і родичів про помилування Сенцова, вимагаючи, щоб він написав особисто.
Олега Сенцова разом з Олександром Кольченком затримали співробітники ФСБ навесні 2014 року в окупованому Криму. Їх вивезли в Росію, де Сенцова засудили за сфабрикованим звинуваченням в організації теракту до 20 років колонії суворого режиму. Кольченко отримав 10 років позбавлення волі. Обидва провину не визнали.
Свідчення проти Сенцова дали раніше судимі кримчани Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирній. Згодом вони відмовилися від своїх слів і повідомили про тортури. Чернія засудили до сімох років в'язниці. Афанасьєва разом з іншим бранцем Кремля, Юрієм Солошенком, у 2016 обміняли на двох підозрюваних у причетності до створення "Бессарабської народної республіки" на території Одеської області.
Детальніше про боротьбу українського політв'язня з російським режимом і стан його здоров'я читайте в матеріалі DT.UA ""Олег Сенцов може померти в будь-яку хвилину": 102 день голодування і "неможливість" обміну".