Найбільша сума 3, документована цього року правоохоронцями, становить 700 тисяч доларів. Про це під час брифінгу повідомив начальник Головного управління нагляду за додержанням законів спецпідрозділами та іншими органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією Генпрокуратури Володимир Кривуценко.
Кривуценко озвучив п'ять найбільших сум неправомірної вигоди, які виявили правоохоронці.
"На останньому місці цієї п'ятірки - неправомірна вигода в сумі 130 тисяч доларів, або 1,1 мільйона гривень. Кіцманським райсудом Чернівецької області розглядається кримінальне провадження за обвинуваченням голови Кам'янської сільської ради Сторожинецького району, який, зловживаючи службовим становищем, вимагав та отримав від приватного підприємця неправомірну вигоду в розмірі 130 тисяч доларів США за надання в оренду земельної ділянки водного фонду площею 10 гектарів", - повідомив Кривуценко.
На четвертому місці - хабар у сумі 150 тисяч доларів. "Слідчим управлінням ГУМВС в Одеській області повідомлено про підозру арбітражному керівнику, який вимагав та отримав неправомірну вигоду на цю суму за невжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів при розгляді провадження у справі про банкрутство товариства", - повідомив Кривуценко.
ТАКОЖ: Кожен п'ятий українець за останній рік давав хабар
Третє місце - 225 тисяч доларів. "1,8 мільйона гривень - таку неправомірну вигоду вимагали від громадян депутат Новофедіровської селищної ради Сакського району та селищний голова за прийняття позитивного рішення щодо надання у власність земельних ділянок", - повідомив Кривуценко.
Друге місце - 305 тисяч доларів. "2,5 мільйона гривень. Прокуратурою міста Києва у березні направлено до суду обвинувальний акт стосовно члена правління приватного акціонерного товариства "Укрпрофтур", який підбурював підприємця до надання неправомірної вигоди у зазначеній сумі за надання в оренду частини території автобази", - повідомив Кривуценко.
Перше місце - 700 тисяч доларів. "Понад 5,6 мільйона гривень. Прокуратурою міста Києва у вересні поточного року повідомлялося про підозру арбітражному керівнику іноземною процедурою банкрутства товариства з обмеженою відповідальністю, який вимагав від представника цього товариства неправомірну вигоду в зазначеному розмірі за закінчення процедури санації та приховування порушень законодавства при здійсненні товариством фінансово-господарської діяльності", - повідомив представник Генпрокуратури.
Разом з тим, за його словами, найбільшою сумою неправомірної вигоди, задокументованою правоохоронцями, залишається сума, яка фігурує у кримінальному провадженні, що знаходиться в суді, - факт вимагання неправомірної вигоди у розмірі 11 мільйонів доларів США директором Інституту педагогіки Академії педагогічних наук України і його сином. Цю суму вони вимагали від підприємця за надання в оренду цілісного державного майнового комплексу.
"Однак цю справу закінчено і передано до суду ще минулого року", - сказав він. !zn
Читайте також:
Директор Київського палацу дітей та юнацтва отримав умовний термін за хабар 40 тис. грн
На Львівщині за мільйонний хабар затримали групу чиновників на чолі з мером