UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генпрокуратура не розслідує "втручання" НАБУ у вибори президента США – ЗМІ

У прокуратурі розслідують розголошення НАБУ матеріалів кримінальної справи про так звану амбарну книгу Партії регіонів, але це не стосується "втручання у вибори в США".

Генеральна прокуратура розслідує розголошення НАБУ матеріалів кримінальної справи, але мова не йде про розслідування так званих фактів "про втручання у вибори президента США", повідомила прес-служба ГПУ виданню "Українська правда".

"Генеральною прокуратурою України розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 387 КК України за фактом можливого розголошення посадовими особами правоохоронних органів даних досудового розслідування. У даному кримінальному провадженні не розслідуються так звані факти "втручання у вибори президента США", - заявили в Генпрокуратурі.

У прес-службі зазначили, що кримінальне провадження відкрито за зверненням народного депутата Андрія Деркача.

Як повідомляє видання, в цьому розслідуванні йдеться про розголошення матеріалів справи про так звану амбарну книгу Партії регіонів.

Тим часом у прес-службі НАБУ підкреслили, що бюро і САП не вели розслідування стосовно колишнього глави виборчої кампанії президента США Дональда Трампа Пола Манафорта. У відомстві заявили про те, що Манафорт не є підслідною особою.

"Всі коментарі про наявність імені Пола Манафорта у списках так званої "чорної бухгалтерії" Партії регіонів надавалися виключно у відповідь на запити ЗМІ та з метою запобігти маніпуляції", - зазначили в бюро.

Раніше ЗМІ повідомляли про те, що Генпрокуратура відкрила кримінальне провадження щодо втручання окремих посадових осіб НАБУ у вибори президента США в 2016 році.

Нагадаємо, Національне антикорупційне бюро розслідує справу про "чорну бухгалтерію" Партії регіонів, що містить дані про корупцію колишньої політсили за 5 років. В ході свого розслідування НАБУ повідомило журналістам про те, що серед прізвищ у цій так званій амбарний книзі ПР значиться також Манафорт.

Нагадаємо, раніше голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький заявив, що не бачить доказів причетності Манафорта до справи "чорної каси" регіоналів. Він зазначив, що у випадку з Манафортом було "розкручене" те, чого слідчі не довели, при тому ще до того, як слідство почалося.

Голова САП також підтвердив, що провадження щодо "чорної бухгалтерії" регіоналів було передано управлінню спецрозслідувань Генпрокуратури під керівництвом Сергія Горбатюка.

Раніше агентство Associated Press виявило фінансову документацію, яка підтверджує, що консалтингова фірма політтехнолога Пола Манафорта у США отримала принаймні 1,2 млн доларів виплат, зазначених у "Чорній бухгалтерії" Партії регіонів.

У свою чергу, "Російська служба бі-бі-сі" повідомляла, що Манафорт в 2012-2013 роках отримав в Україні від Партії регіонів 17 мільйонів доларів. Це підтверджують документи, які американський політтехнолог подав до мін'юсту США, згідно з законом про реєстрацію іноземних агентів.

Як писав у своїй статті для DT.UA екс-перший заступник голови Служби безпеки України Віктор Трепак, передача справи "чорної бухгалтерії" Партії регіонів від НАБУ до Генпрокуратури призведе до її "поховання", оскільки його матеріали будуть залучені до масиву ще більшої справи та "розчиняться" в ньому.

Детальніше про загрозу розвалу справи "чорної бухгалтерії" регіоналів читайте у статті Віктора Трепака "Небезпечний симбіоз" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".