UA / RU
Підтримати ZN.ua

Генпрокуратура: Іл-76 під Луганськом було збито через недбалість українських військових

За даними ГПУ, посадові особи Збройних сил проігнорували інформацію про активізацію терористичної загрози. Відкрито кримінальне провадження за статтею "недбале ставлення до військової служби".

Генпрокуратура розпочала кримінальне провадження стосовно посадових осіб Збройних сил України та оперативного штабу АТО через збитий під Луганськом літак Іл-76, в результаті чого загинули 49 військовослужбовців.

"Головним управлінням нагляду за додержанням законів у воєнній сфері розпочато кримінальне провадження щодо посадових осіб Збройних сил України та оперативного штабу з управління антитерористичною операцією Антитерористичного центру при СБУ, з провини яких 14 червня в Луганську загинули 49 військовослужбовців, знищено літак Іл-76, озброєння та військове майно", - йдеться в повідомленні прес-служби Генпрокуратури у середу.

Встановлено, що 14 червня о 00.13 для забезпечення антитерористичної операції, яка проводиться в Донецькій і Луганській областях, з Дніпропетровська до Луганська вилетів військово-транспортний літак Іл-76, на борту якого перебували 40 військовослужбовців 25-ї повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу 25-ї окремої бригади військово-транспортної авіації.

"Як з'ясувалося, військові посадові особи Збройних сил України та оперативного штабу з управління антитерористичною операцією проігнорували наявну інформацію про активізацію діяльності терористичних угрупувань поблизу аеропорту Луганська, а також наявні в їхньому озброєнні переносні зенітно-ракетних комплекси (ПЗРК) і не вжили заходів щодо безпечної посадки літака в районі проведення антитерористичної операції", - відзначили в прес-службі.

Близько 01.10 при заходженні на посадку в аеропорт Луганська на висоті 400 м Іл-76 було обстріляно невстановленими особами з ПЗРК і великокаліберного кулемета. В результаті літак загорівся і впав, загинули 49 військовослужбовців, які перебували на його борту, військове майно і техніку знищено.

"17 червня ці дані внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками здійснення кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 425 КК України (недбале ставлення до військової служби), за що передбачено відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 7 років", - повідомили у ГПУ. !zn