UA / RU
Підтримати ZN.ua

Геббельсу на заздрість: Російський чиновник "нарахував" понад півмільйона біженців з України

Дитячий омбудсмен Росії заявив, що Україна перебуває "у кривавому хаосі" та що Росія не може залишатися осторонь, очікуючи реакції міжнародних інстанцій, у той час як гинуть і страждають ні в чому не винні люди і плачуть перелякані діти".

Уповноважений при президентові Росії з прав дитини Павло Астахов оприлюднив відповідь на звернення екс-дитячого омбудсмена України Юрія Павленка, оприлюднену напередодні.

Нагадаємо, Павленко попередив, що Росія своїми діями, зокрема, у Криму, порушує права українських дітей, і що РФ може стати джерелом горя - можливого сирітства дітей і в Україні, і в самій Росії.

"Закликаю Вас використати всі можливі способи впливу на тих, хто приймає рішення у Вашій країні, щоб не допустити переходу протистояння у гарячу стадію і забезпечити дипломатичне, мирне вирішення конфлікту", - сказано у зверненні Павленка до Астахова.

Нижче наводимо повний текст заяви російського омбудсмена:

"Відповідь Павла Астахова на Звернення дитячого омбудсмена України

Катастрофічна гуманітарна ситуація, що склалася в Україні внаслідок політичних хвилювань і різкої дестабілізації економічної ситуації, примушує Росію вживати відповідних дій політичного, економічного і соціального характеру.

При цьому Росія діє відповідно до норм міжнародного права, Статуту ООН, Конституції РФ і російських законів. Спираючись на принципи гуманності та справедливості, ми готові надати всю необхідну і можливу допомогу братній Україні і кожній потерпілій людині, незалежно від національності, громадянства, політичних переконань. По всій Росії проходять мітинги, ходи і акції підтримки близького нам народу України, збирають кошти, матеріальну допомогу на користь постраждалих людей та їхніх сімей.

Мене, як і багатьох російських громадян, пов'язує з Україною не тільки наша історія і культура, але й родинні зв'язки, які неможливо зруйнувати і підмінити "самостійністю", "незалежністю" і нездійсненними політичними обіцянками.

Наші народи об'єднує спільна Історія, Культура, Віра, Традиції. Ми сотні років були і залишаємося єдиним народом, що пережив разом багато страшних історичних потрясінь, революції, війни, розруху і також разом здобувши Перемогу над ворогом Людства - коричневою фашистською чумою. Ми завжди, у всі, навіть дуже складні часи, з особливою любов'ю ставилися до дітей і прагнули дати їм найкраще, захищати їх від бід і негараздів, не поділяючи ні себе, ні їх на росіян, українців, татар. Рятуючи дитину, ми не запитуємо її паспорт або національність, не з'ясовуємо політичних переконань його родичів, а лише виконуємо наш людський обов'язок. Тому прагнення Росії захистити всіх мирних людей від будь-яких форм збройної агресії, переслідувань і беззаконних розправ не може тлумачитися як недружній жест і не повинно сприйматися вороже ні в Україні, ні в цілому світі. Це цивілізована і законна реакція на збройний конфлікт, незаконні розправи і порушення всіх існуючих норм гуманітарного права.

Не варто забувати, що перші жертви і нові сироти в Україні з'явилися через трагічні, необдумані, нецивілізовані і агресивні рішення та дії тих осіб, які, не рахуючись з чинним законом, самовільно змістили законний уряд і всенародно обраного президента, зануривши благополучну країну у кривавий хаос.

Провина за заворушення, порушення прав людини, гуманітарну та політичну катастрофу в Україні лежить на всіх сторонах конфлікту, що не зуміли знайти цивілізований і безкровний засіб вирішення політичної кризи, заручниками якої стали мирні громадяни та їхні сім'ї, діти. В результаті цієї трагедії загинули як мирні люди, так і представники влади, які захищали закон і порядок, виконували свій обов'язок перед країною і суспільством. Їхні сім'ї і діти осиротіли в результаті незаконних дій групи осіб, які підштовхнули країну до громадянської війни і захопили владу в Україні. Постраждали і продовжують страждати тисячі людей, сімей і дітей України. Потік біженців і вимушених переселенців з України зростає та, на жаль, навряд чи припиниться найближчим часом. На сьогоднішній день за найскромнішими підрахунками їхнє число вже перевищило 600 тисяч осіб. Люди тікають з України до Росії, рятуючи себе і своїх дітей від розправи намісників "нової влади", від терору націоналістів і бандитських груп. Українські громадяни шукають захисту у Росії і мають отримати його.

Ми не можемо байдуже дивитися на людей, що страждають, і беззахисних дітей. Ми не маємо права залишатися осторонь, очікуючи реакції і рішення міжнародних політичних інстанцій, у той час як гинуть і страждають ні в чому не винні люди і плачуть перелякані діти. Необхідно завжди пам'ятати, що не світова спільнота вигадала Права Людини, а Права Людини створили наше цивілізоване суспільство. І рятуючи дітей, ми повинні керуватися велінням серця і совісті, а не санкціями поважних міжнародних політичних структур.

Відповідально запевняю, що всі діти, які прибувають до Росії з України, будуть влаштовані і забезпечені всім необхідним для життя, навчання та розвитку. На території Російської Федерації їм буде гарантовано безпеку. Ми уважно стежимо за положенням дітей та сімей з дітьми у прикордонних з Україною територіях і вживаємо заходів щодо їхнього захисту та підтримки. Відповідні розпорядження віддано всім регіональним представникам та Уповноваженим з прав дитини, а також соціальним службам. До роботи з надання допомоги підключаються волонтери, громадські та неурядові організації.

Дорогі брати та сестри братньої України, пам'ятайте і знайте, що ваша біда - це і наша біда, а біль і хвилювання всіх людей України за те, що відбувається, ми відчуваємо анітрохи не менше і щиро бажаємо якнайшвидшого відновлення миру і благополуччя на прекрасній Українській Землі".

Нагадаємо, що в останні дні у російських ЗМІ з'явилася інформація про наплив українських громадян, які прибули до Росії і просять надати їм притулок на території РФ. Однак, як офіційні українські відомства, так і російські правозахисники категорично спростовують такі неправдиві заяви.

"Я спеціально займалася цим питанням, для чого розіслала запити нашим співробітникам, які працюють у прикордонних регіонах (у Воронезькій, Білгородській і Брянській областях), і звідусіль мені прийшла відповідь, що до них не було жодного звернення від громадян України, і що, за їхніми відомостями, жодного напливу біженців на кордоні немає", - розповіла в інтерв'ю DW голова комітету "Громадянське сприяння", член Ради та керівник мережі "Міграція і право" правозахисного центру "Меморіал" Світлана Ганнушкіна. !zn