Лідери країн "Великої сімки" на саміті в Японії підтвердили, що готові надати підтримку Україні у вирішенні проблем Чорнобильської АЕС. Про це лідери G7 заявили у підсумковій декларації саміту.
Ми підтверджуємо нашу прихильність у прийнятті спільних зусиль з Україною, щоб забезпечити сталий та екологічно безпечний стан Чорнобильської АЕС через 30 років після катастрофи", - йдеться у ній.
Нещодавно повідомлялося, що Німеччина виділить Україні додатково 19 млн євро для ліквідації наслідків аварії в Чорнобилі. Поряд з ФРН фінансову допомогу Україні надають 44 держави.
В кінці липня 2015 року на Чорнобильській АЕС з'єднали дві частини нового саркофага, яким до кінця 2017 року повинні накрити зруйнований енергоблок №4. Висота арки складає 110 метрів, довжина - 165 метрів, а арочний проліт становить 260 метрів. З-за величезних розмірів арка була побудована з двох частин.
26 червня 1986 року на Чорнобильській АЕС вибухнув четвертий енергоблок. Протягом наступних десяти днів хмари радіоактивних матеріалів піднімалися в атмосферу. Через тридцять років після тієї катастрофи люди досі намагаються зупинити викиди радіації і накрити зруйнований реактор саркофагом, щоб потім роботи розібрали 1400 тонн радіоактивної лави і демонтували залишки реактора. На все це потрібні десятиліття, як мінімум.
Генеральний директор ЧАЕС Ігор Грамоткін в інтерв'ю ZN.UA відзначив, що Чорнобильська зона може бути використана в якості бази для двох основних видів діяльності: поводження з радіоактивними матеріалами і розміщення об'єктів альтернативної енергетики.
Детальніше про стан справ на ЧАЕС читайте в інтерв'ю Олега Кильницького з гендиректором ЧАЕС Ігорем Грамоткіним "Поразка на Чорнобильській АЕС закінчилося, далі будемо тільки перемагати" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".