Федеральна служба безпеки Росії два дні тому оголосила про "ліквідацію терористів у Волгоградській області", повідомляє Бі-бі-сі. Нібито якісь соратники померлого у 2020 році неонациста Максима Марцинкевича планували підрив нафтопроводу.
ФСБ повідомило, що в ході затримання при спробі підриву нафтопроводу були нейтралізовані два громадянина Російської Федерації, які “надали збройний опір”.
Більше того, за версією ФСБ, “нейтралізовані” терористи входили до складу праворадикального угрупування "Реструкт", створеного Марцинкевичем, відомим на прізвисько Тесак, який 2020 року помер (нібито наклав на себе руки) в СІЗО.
Як стверджується в прес-релізі ФСБ, виконавцями диверсійно-терористичного акту під контролем українських спецслужб були члени "Реструкту" громадянин Росії Чуєнков Андрій, 1986 року народження, який зараз бере участь у бойових діях в Україні у складі нацбатальйону "Ураган", та громадянин України Іонов Юрій, 1988 року народження, який є військовослужбовцем полку "Азов".
Невдовзі з'ясувалося, що Чуєнков живий і перебуває у Києві. Російській службі Бі-бі-сі він заявив, що "диверсій" у Волгоградській області не організовував, у батальйоні "Ураган" не перебуває, а його, за версією ФСБ, подільник Іонов загинув під час бомбардування Маріуполя ще в березні цього року.
"Мені почали надсилати якісь посилання", - розповів Чуєнков. - Слово "здивувався" тут не дуже підходить. новини, я трохи офігел.У початкових посиланнях там не фігурувало моє прізвище, так що я подумав, що це журналісти просто навіщось взяли мою фотографію для якогось відеоряду: "Реструкт", Марцинкевич, все на світі... Таке іноді трапляється, до цього я вже звик, але потім моє прізвище почало мелькати все частіше, почали публікувати дані моєї родини, і це було вже страшно..."
Чуєнков каже, що виїхав із Росії ще у жовтні 2020 року — через Білорусь до України, де запросив політичний притулок. "З жовтня 2020 року я тут. Виїхав я не просто так. Я політичний активіст, мого друга та товариша Максима Марцинкевича запитали", - стверджує він.
Співрозмовник Бі-бі-сі заявляє, що не брав участі у бойових діях ні у складі українського батальйону "Ураган", про який раніше не чув, ні в якомусь іншому воєнізованому формуванні.
Нагадаємо, українські спецслужби затримали двох агентів ФСБ, які були частиною агентурної мережі окупантів у Миколаївській області. За даними слідства, виконуючи завдання ФСБ зрадники збирали розвіддані про інфраструктурні об'єкти, склади з пальним та інформацію про пересування наших військових.