UA / RU
Підтримати ZN.ua

ФСБ тероризує українців в акваторії Азовського моря – СБУ

Фіксуються грубі порушення норм міжнародного права стосовно українців, зазначили у Службі безпеки.

Федеральна служба безпеки (ФСБ) РФ незаконно затримує українців в акваторії Азовського моря, а потім змушує їх заявляти про нібито браконьєрський вилов риби. Контррозвідка Служби безпеки України фіксує грубі порушення норм міжнародного права стосовно українців, які на законних підставах здійснюють вилов ресурсів у морі, зазначили у пресцентрі СБУ.

У Службі безпеки нагадали, що минулого року представники берегової охорони ФСБ незаконно затримали двох українців на риболовецькому човні неподалік Бердянська. Під час огляду судна не було виявлено засобів лову, риби та заборонених до вільного обігу речей, однак громадян України все одно примусово доставили до російського міста Єйськ.

Надалі, без присутності адвокатів, консулів чи інших уповноважених осіб представники ФСБ допитали українців та вимагали підписати неправдиві свідчення про браконьєрський вилов водних живих ресурсів забороненими знаряддями. Оскільки затримані відмовлялися, представники спецслужби РФ почали погрожувати їм інкримінуванням диверсійної та шпигунської діяльності, за що передбачено позбавлення волі на 20 років.

У СБУ зазначили, що ФСБ не приховувала своїх методів, відверто заявив про проведення повторного огляду судна, під час якого "знайдуть" зброю, вибухівку, наркотики тощо. Після цього українці змушені були дати неправдиві свідчення, було розпочато справу щодо "незаконного рибного промислу". Після звільнення на громадян України наклали штраф і конфіскували в дохід РФ катер та інше майно.

СБУ наголошує, що така діяльність російських спецслужб порушує міжнародне право й є системною. У росЗМІ також проводяться інформаційні кампанії, щоб підірвати імідж України перед міжнародною спільнотою як держави, що шкодить екологічній фауні Азовського моря, розвитку та оновленню біоресурсів тощо.

Взимку повідомлялося, що Україна підписала з Росією протокол про квоти вилову риби в Азовському морі. Як зазначали у Держрибагентстві, відсутність протоколу спільної українсько-російської Комісії з питань рибальства в Азовському морі могло надати силовим структурам РФ можливість посилити тиск на українських рибалок.

У статті для DT.UA радник міністра закордонних справ Тарас Качка писав про те, що скільки б не повторювала Росія мантру про "внутрішнє море" - статус, через який нібито Азовське море й Керченська протока відрізані від міжнародного морського права по лінії від мису Киз-Аул в Криму до лінії мис Залізний Ріг на Таманському півострові, це твердження не переб'є суворої правди: РФ порушує міжнародне морське право, і це не може не викликати реакції міжнародної спільноти. Детальніше читайте у матеріалі "Серйозний погляд на Азов з Європейського парламенту" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".