Слідство ФСБ РФ призначило нову експертизу у справі українських військовополонених моряків, яких захопили у Керченській протоці в кінці листопада минулого року, повідомив у Facebook адвокат Микола Полозов. За його словами, ФСБ вирішила перевірити працездатність артилерійських установок двох захоплених українських кораблів.
"У четвер і п'ятницю продовжилися слідчі дії щодо військовополонених українських моряків. За ці два дні слідчі здійснили ознайомлення адвокатів і військовополонених моряків: Володимира Терещенка, Сергія Цибізова, Андрія Оприска з постановами про призначення нової технічної експертизи. Цього разу СУ ФСБ вирішило перевірити працездатність артилерійських установок МБАК "Нікополь" і МБАК "Бердянськ", - повідомив Полозов.
Він додав, що під час слідчих дій адвокати заявили клопотання про долучення до справи доповіді Управління верховного комісара ООН з прав людини, в якій захоплені моряки визнаються військовополоненими.
"У найближчі два тижні з постановами про призначення технічної експертизи будуть ознайомлені всі 24 військовополонених українських моряка та їх адвокати", - підсумував Полозов.
Нагадаємо, 25 листопада минулого року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.
Усі 24 українські військові, яких незаконно тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.
Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки", а також офіс верховного комісара ООН з прав людини.
Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".