Волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm оприлюднили нові докази причетності 22-ї бригади спецпризначення Головного управління Генштабу Збройних сил Росії (колишнє ГРУ) до анексії українського Криму.
Традиційно джерелом інформації стали сторінки російських військових у соціальних мережах. Попри протидію керівництва РФ, на них залишаються промовисті докази військових злочинів країни-агресора, зокрема в Криму і Донбасі.
Волонтери дослідили історію Євгена Павлова (24.09.1993 р. н.), який у 2011-2012 роках служив у військовій частині 11659 цієї бригади, місце дислокації – населений пункт Степной Ростовської області. Після строкової служби він підписав контракт.
У переліку підрозділів Збройних сил країни-агресора, причетних до захоплення Криму, оголошеному військовою прокуратурою України, є 22 бригада спецпризначення, у якій служив Павлов.
У березні 2014 року на сторінці Павлова з'явилась світлина, на якій він позує на тлі літака Міг-29 із синім бортовим номером "04". Завдяки характерним елементам, волонтери з'ясували, що це літак ВПС України, а фото зроблене на аеродромі Бельбек у нині окупованому Севастополі. Сам Павлов у коментарях під фото підтвердив, що воно зроблено "не в Ростові".
Нагадаємо, з квітня до червня того ж року по узгодженню з російською стороною українські військові вивезли з Криму 63 літаки, 29 вертольотів і майно колишніх Державного авіаційного науково-випробувального центру (ДАНВЦ) й інших частин ЗСУ на півострові. Серед яких був і цей Міг-29.
Наприкінці квітня 2014 року Павлов оприлюднив у мережі фото на набережній Севастополя у військовій формі із шевроном ЗС Росії, що також свідчить про участь спецпризначенця у захопленні Криму Росією. Ще одним доказом стало фото з медаллю "За возвращение Крыма".
Детальний аналіз цієї світлини дозволяє говорити про те, що Євген Павлов також міг брати участь у війні в Донбасі. Так, серед нагород Павлова знайшлися також медалі "За ратную доблесть" и "За воинскую доблесть" 2 ступеню.
Медаль "За ратную доблесть" заснована Всеросійською громадською організацією (рухом) ветеранів "Бойове братство" в 2000 році. Цією медаллю нагороджуються ветерани війни в Афганістані та інших локальних конфліктів.
Медаль "За воинскую доблесть" є відомчою нагородою Міністерства оборони РФ, заснована наказом міністра оборони від 22 грудня 1999 року. Згідно з Положенням, медаллю нагороджуються військовослужбовці ЗС РФ:
1. за відмінні показники в бойовій підготовці, польовому (повітряному, морському) вишколі;
2. за особливі відзнаки при несенні бойової служби та бойового чергування, на навчаннях і маневрах;
3. за відвагу, самовідданість та інші заслуги, проявлені при виконанні військового обов'язку.
"За які ж "локальні конфлікти" могли нагородити сержанта Євгена Павлова?", - розмірковують волонтери.
Прямих доказів його участі в боях у Донбасі немає, однак є фото на тлі білих КамАзів, схожих на ті, якими Росія завозить бойовикам власну "гуманітарну допомогу". Після завершення служби у бригаді спецпризначення Павлов став рятувальником МНС Росії, саме ця установа офіціально відповідальна за відправку "гумконвоїв".
"Так спецпризначенці ГРУ стають "рятівниками", щоб продовжити виконання особливих завдань на території інших держав", - пояснюють волонтери.
Нагадаємо, раніше прокуратура АР Крим направила до Гааги нові докази застосування російськими військовими в окупованому Криму протизаконної тактики "живих щитів" при захопленні українських військових об'єктів.
З червня 2014 року прокуратура розслідує 1506 проваджень, пов'язаних з анексією півострова. За результатами досудового розслідування до суду скеровано 144 обвинувальних акта, по 21 вже є обвинувальні вироки, що набули чинності.
Докладніше читайте в матеріалі Валентини Самар "Прокурор АР Крим Гюндуз Мамедов: "Основне завдання на цей рік - зробити півострів непідйомним для країни-агресора"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".