UA / RU
Підтримати ZN.ua

Пилипів день: традиції і прикмети

На наступний день після свята починається Різдвяний піст.

У п'ятницю, 27 листопада, християни східного обряду вшановують пам'ять апостола Пилипа, одного з учнів Христа. Свято так і називають Пилипів день, Пилипові заговини або Пилипівка. До цього дня традиційно завершуються весілля і галасливі розваги, оскільки віруючі готуються до Різдвяного посту, який починається 28 листопада.

Традиції Пилипівки

З постом починався час, коли жінки збиралися разом і проводили час за прядками. Жінки працювали, спілкувалися, співали і готувалися до свята Різдва Христового.

До цього дня також традиційно завершували весілля та інші розважальні зборів. На наступний день починався піст, час духовного і фізичного очищення.

На заговини також був звичай гадати. Під час вечері дівчата потайки залишали шматок яловичини, а перед сном клали його собі під подушки і три рази говорили: "Суджений-ряджений! Прийди до мене уві сні заговлятися". Вночі дівчині мав наснитися наречений.

Читайте також: Шмигаль не виключив введення карантину на різдвяно-новорічні свята

Прикмети Пилипового дня

Якщо на Пилипа був іній на землі і деревах - в наступному році буде хороший урожай вівса, а якщо нехолодно і йде дощ - вродить пшениця.

Якщо інею немає і день світлий, то багатого врожаю чекати не доводиться.

На Пилипа ворони каркають - до відлиги.

Якщо в цей день хмарно або сніжно - до негоди в кінці весни.