UA / RU
Підтримати ZN.ua

Філарет звільнив намісника монастиря через підтримку ПЦУ

Свято-Феодосіївський монастир належав Київському патріархату, після створення ПЦУ перейшов до неї, але зараз соратники Філарета заявили про "рейдерство".

Колишній патріарх вже неіснуючої Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП) Філарет розпорядився звільнити намісника Свято-Феодосіївського монастиря архимандрита Макарія і призначити на його місце архимандрита Андрія, який був насельником. Про це повідомляє BBC Україна.

BBC Україна

Відомо, що Макарій відмовився брати участь у "соборі УПЦ КП", а Андрій був присутнім на заході. Сьогодні ж отець Андрій з групою людей прибув у монастир з наказами Філарета про звільнення Макарія і призначення його на це місце. Монастир підпорядковувся "почесному патріарху" ПЦУ як керівнику Київської єпархії.

Отець Андрій зазначив, що оскільки УПЦ КП "продовжує існувати", то монастир залишається у її підпорядкуванні, й архімандрит Макарій з братією "захопив його". До монастиря викликали правоохоронців, щоб "зафіксувати факт рейдерства". Макарій, своєю чергою, сказав що не йде у відкол і залишається у ПЦУ, предстоятель церкви Епіфаній вже затвердив його намісником монастиря.

Зазначимо, що Свято-Феодосіївський монастир належав Київському патріархату, після створення Православної церкви України перейшов до неї. Вчора ченці разом з намісником звернулися до Епіфанія щодо переходу монастиря у його підпорядкування. Архімандрит Андрій не підтримав це рішення. Як повідомляє ВВС, Епіфаній прийняв монастир і видав відповідний указ.

Нагадаємо, що так званий "помісний собор" вже неіснуючої Української православної церкви Київського патріархату скасував рішення щодо ліквідації УПЦ КП і відмовився від томосу про автокефалію.

Православна церква України назвала нікчемними як юридично, так і канонічно рішення "собору УПЦ КП", скликаного Філаретом. На найближчому засіданні Священного синоду ПЦУ, яке скликано митрополитом Епіфанієм на 24 червня, будуть ухвалені рішення щодо цієї ситуації.

Детальніше про "гру" Філарета читайте в статті Катерини Щоткіної "Святіший камінгаут" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".