Колишній предстоятель Української православної церкви Київського патріархату Філарет заявив про те, що відкликав свій підпис під постановою помісного собору від 15 грудня 2018 року щодо ліквідацію УПЦ КП. Однак речник Православної церкви України архієпископ Євстратій Зоря зазначив, що такі дії Філарета ніяк не вплинуть на ліквідацію Київського патріархату..
"У подальшому підпис Патріарха Київського і всієї Руси – України Філарета під постановою, так званого, Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 15 грудня 2018 року надалі прошу вважати недійсним", - йдеться у заяві Філарета до міністра культури, молоді та спорту Володимира Бородянського.
У свою чергу Євстратій Зоря в коментарі "Укрінформу" зазначив, що відкликання підпису ніяк не вплине на рішення об'єднавчого церковного собору про ліквідацію Київського патріархату.
"На об'єднавчому церковному соборі підписали постанову про ліквідацію Української православної церкви Київського патріархату. Це є документ. І будь-які заяви Філарета не можуть нести надалі ніяких наслідків на рішення помісного собору від 15 грудня 2018 року", - наголосив архієпископ.
У грудні предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній повідомив про юридичне припинення існування УПЦ Київського патріархату та Української автокефальної православної церкви.
Нагадаємо, 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Софії Київській був обраний голова помісної української церкви. Ним став 39-річний митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній.
6 січня Україна отримала томос про автокефалію ПЦУ, підписаний Вселенським патріархом Варфоломієм напередодні. Церемонія передачі посоху й томосу митрополиту Епіфанію офіційно завершила процедуру отримання Україною церковної незалежності. 9 січня усі члени Синоду Вселенського патріархату підписали документ, чим технічно завершили його оформлення.
Детальніше про автокефалію української православної церкви читайте в матеріалі Катерини Щоткіної "Така різна єдність" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".