UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фіктивна фірма Рогози брала участь в оборудках з вивезення львівського сміття – ЗМІ

"Торгпром ЮА" працювала не лише з оборонними підприємствами.

Фігурант журналістського розслідування проекту Bihus.Info Андрій Рогоза працював не лише з оборонними підприємствами України, його фіктивна фірма "Торгпром ЮА" брала участь в оборудках з вивезення львівського сміття. Про це повідомляють сьогодні у Telegram журналісти проекту The Newsroom.

"Пам'ятаєте, у розслідуванні є відео, як Рогоза приїздить на Житомирський бронетанковий і називається представником фірми "Торгпром ЮА". Так от, за нашими даними, "Торгпром ЮА" також попрацював з Харківським бронетанковим і Лозівським ковальсько-механічним заводом. Але це не все! Виявляється, його фіктивна фірма працювала не лише з оборонними підприємствами. У фіскалів ця ж фірма Рогози разом з ще чотирма поціновувачами легких грошей проходить у інших фіктивних оборудках - з вивезення пріснопам'ятного львівського сміття", - йдеться у повідомленні.

За даними журналістів, за останні два роки "Торгпром ЮА", "Тайм Фест", "Аркада Профі", "Вторіс" та "Транс компані Юкрейн" працювали з "Львівспецкомунтранс", "Аве Львів" та "Грінера Україна" й "навимивали схемний податковий кредит з ПДВ на суму 3,38 млн, загальний обсяг операцій перевищив 20 млн".

"Власником ТОВ "Грінера Україна" є громадянин США Богдан Михалусь, який був позаштатним радником міського голови Львова Андрія Садового. Власник ТОВ "AVE Львів" - Олег Гайовишин. ЛКП "Львівспецкомунтранс" - комунальне підприємство. Всі вони отримувачі найбільших підрядів на вивезення львівського сміття. Тепер не дивно, що з такими "рогозами" Львів тонув у смітті", - зазначають журналісти.

Нагадаємо, що у травні 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі на Львівщині виникла пожежа й cтався завал. Під завалами загинули місцеві рятувальники.

У червні 2017 року мер Львова Андрій Садовий повідомив про те, що міська комісія просить уряд оголосити місто зоною надзвичайної екологічної ситуації через значну кількість невивезеного сміття.

Про так звану "сміттєву" облогу Львова читайте у статті Оксани Сироїд "Сміття несвободи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".