UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фактично з Конституційного суду зробили надбудову Верховного суду — суддя КСУ

Якщо справу вирішено на рівні національного Конституційного суду, в ЄСПЛ воно вже навряд чи потрапить.

Конституційна скарга, у тому вигляді, в якому вона впроваджена в нас, - специфічний правовий винахід. За великим рахунком, це - не конституційна скарга. Це спосіб фактичного перегляду або впливу на рішення Верховного суду й апеляційних судів у таких справах, у яких не передбачена касація. А ще - можливість вирішити свої справи не у Верховному чи апеляційних судах, а в Конституційному.

Про це в інтерв'ю для DT.UA сказав суддя КСУ Ігор Сліденко. На його думку, в умовах, які нині склалися, так набагато простіше.

"Ще одна ймовірна причина появи саме такої версії конституційних скарг - йому призначалася роль бар'єра, аби більшість справ, які скеровувалися до Європейського суду з прав людини, не виходили з України. Фактично, з КСУ зробили надбудову Верховного суду, - зазначив суддя. - Якщо справа вирішена на рівні національного Конституційного суду, до ЄСПЛ вона вже навряд чи потрапить".

Детальніше про скандал в КСУ читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Суддя КСУ Сліденко Ігор: "Для президентів Конституційний суд перетворився в дуже зручний інструмент вирішення політичних проблем"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".