UA / RU
Підтримати ZN.ua

Фахівці пояснили, чи пришвидшить звільнення "вишок Бойка" деокупацію Криму

Україна почала повертати об'єкти, окуповані агресором ще на початку війни у 2014-му. 

Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки пояснює, що повернення під контроль України "вишок Бойка" розширює оперативний простір ЗСУ у Чорному морі, цим самим наближаючи деокупацію тимчасово анексованого Криму. У повідомленні Центру сказано, що поки цей об'єкт знаходився під російською окупацією, то на українському шельфі проводився незаконний видобуток.

Також ці платформи росіяни використовували як військовий об'єкт, адже вони слугували вертолітними майданчиками та конструкціями для розміщення технічних засобів спостереження.

"Морські бурові платформи - власність України, захоплена російськими окупантами у 2014 році. Україна завжди повертає своє… Встановлення контролю над буровими платформами біля самого кримського узбережжя свідчить про розширення операційного простору Сил оборони України у Чорному морі й наближає час визволення Криму", - підкреслили у Центрі стратегічних комунікацій.

Читайте також: Речник Євросоюзу: Росія підриває Чорноморську зернову ініціативу не лише з політичних міркувань, а й задля фінансового прибутку

Нагадаємо, 11 вересня у ГУР МО повідомили, що Україна повернула під свій контроль "вишки Бойка" -  бурові газо- та нафтовидобувні платформи біля берегів Криму в Чорному морі. Їх росіяни окупували ще у 2014-му. Після звільнення острова Зміїний цей об'єкт знаходився у так званій "сірій зоні" моря. Туди росіяни не заходили понад рік після того, як втратили корабель "Василь Бех". Втім, там постійно чергувала ворожа авіація, що ускладнило операцію українських розвідників та ВМС.