UA / RU
Підтримати ZN.ua

Евакуація українців з Уханя відбудеться 18 лютого — міністерка

Евакуйованих громадян помістять на карантин тривалістю щонайменше 14 днів.

Евакуація українців, які досі перебувають у місті Ухань, запланована на 18 лютого. Про це повідомила міністерка охорони здоров'я України Зоряна Скалецька, передає "Радіо свобода".

Зазначається, що прийняті оперативним штабом рішення узгоджені з усіма міністерствами.

"З нашими громадянами в Ухані МЗС комунікує, має чат, де спілкуються. Мінінфраструктури відповідає за доставку і авіаборт. Оперативний штаб в уряді вирішує виділення коштів, прийняття алгоритму. Затримки немає. Має місце планомірна процедура прийняття рішень, щоб забезпечити прибуття в Україну і дати можливість всім почувати себе в безпеці. Ми прийняті рішення узгодили з усіма міністерствами. У вівторок буде відправлений літак і в середу громадяни України будуть на території України", – зазначила Скалецька.

Крім того, тих, кого евакуюють із Уханя, помістять на карантин тривалістю щонайменше 14 днів.

Раніше ZN.UA писало про те, що запланована евакуація українців з Китаю не відбулася через неготовність країни приймати своїх громадян і організовувати карантин.

За даними ZN.UA, її скасували через те, що МОЗ станом на 11 лютого а) вирішив посадити літак в аеропорту Бориспіль, б) не знайшов приміщення, де 41-54 українця, які проживають в Ухані, могли б провести карантинні дві, а за останніми даними, три тижні.

Крім того, ZN.UA зверталося до міністра охорони здоров'я Зоряни Скалецької, щоб прояснити ситуацію з евакуацією українських громадян з Китаю, але міністр не відповіла, пославшись на зайнятість.

Напередодні Україна створила власний діагностичний тест на коронавірус. На створення тесту українським медикам і вченим знадобилося трохи менше трьох тижнів. Ланцюжок РНК вірусу китайці надали всім країнам 20 січня.

Китайська коронавірус швидкими темпами поширюється в усьому світі. Редакція ZN.UA зібрала найважливішу інформацію, пов'язану з небезпечним захворюванням.

Докладніше про коронавірус читайте в матеріалі Лідії Суржик "Академік Володимир Широбоков: "Мікроби не прощають легковажності".