Національна рада з питань телебачення і радіомовлення написала у відповідь листа генеральному директору "Первого канала" Костянтину Ернсту, виклавши своє бачення ситуації з відключенням російських телеканалів на території України. Лист опубліковано на сайті регулятора.
В українському регуляторному органі, зокрема, зазначили, що відключення російських телеканалів було складним і вимушеним кроком.
"Повірте, у нас достатньо аналітичного відеоматеріалу, який підтверджує, що інформація про Україну, яка виходила, в тому числі, і в ефірі "Первого канала", не просто є неправдивою, а несла загрозу територіальній цілісності країни і розпалювала ворожнечу між нашими народами. Правову оцінку цих матеріалів дасть суд", - зазначено у листі Нацради.
Регулятор також нагадав керівнику російського телеканалу про те, що, на відміну від українського ринку, багатого на російські телеканали, у кабельних мережах Росії немає українських каналів.
"Ви як журналіст знаєте, що цифри бувають красномовніші зі будь-які факти. Так от, у кабельних мережах Росії немає жодного українського каналу, в той час, як глядачі України дивляться 69 російських каналів. Але це, звичайно, не претензії до Вас - швидше, своєрідна точка відліку", - зазначено в листі.
Український регулятор закликав керівництво російського каналу дотримуватися територіальної цілісності державного простору і керуватися в роботі тільки фактами.
"У нас є спільне бажання - ми хочемо повернути українським глядачам їхні улюблені серіали, програми ОРТ. І оскільки Ви в одному зі своїх виступів сказали, що готові до діалогу, в тому числі, і адаптувати з урахуванням обставин, що склалися, контент міжнародної версії каналу до нашого законодавства, будемо вважати, що цей діалог вже почався. Сподіваємося, ми знайдемо точки дотику під час Вашого візиту в Україну, адже ми говоримо однією мовою - мовою професіоналів", - підкреслили у Нацраді.
Раніше, 26 березня, гендиректор Першого каналу Костянтин Ернст закликав Україну скасувати рішення про тимчасове припинення ретрансляції російських каналів.
"Закликаємо регулюючі органи держави визнати право національного бізнесу взаємодіяти з партнерами на підставі довгострокових і легітимних договірних відносин і скасувати рішення про тимчасове призупинення ретрансляції російських каналів в Україні", - йдеться в заяві Ернста.
Нагадаємо, 9 березня з другої половини дня в Криму припинили мовлення всі українські канали.
24 лютого на засіданні Громадської колегії за скаргами на пресу РФ ad hoc колегія розглянула скаргу Комісії з журналістської етики України в особі голови Комісії Володимира Мостового на програму "Вести недели " (телеканал "Россия-1") і її ведучого Дмитра Кисельова у зв'язку з виходом в ефір сюжету "Українське віче" (випуск від 08.12.2013).
У рішенні (повний текст) йдеться, що Колегія вважає обґрунтованим звинувачення заявником автора і ведучого програми "Вести недели" у свідомому порушенні хронологічного порядку подій 30 листопада - 1 грудня 2013 року. Вважаючи тиждень достатнім терміном для підготовки матеріалу достовірного і сумлінного, що не містить помилкової відповіді на питання про те, яка зі сторін протистояння першою застосувала силу, Колегія розглядає ту обставину, що "силовий розгін мирної акції протесту на Майдані Незалежності, який відбувся 30 листопада", у програмі від 8 грудня був "представлений як наслідок дій провокаторів під час акції протесту біля адміністрації президента, які насправді відбувалися 1 грудня", дезінформацією, адресованою російському телеглядачеві, російській суспільній думці.
25 березня Окружний адміністративний суд Києва прийняв ухвалу, якою має бути припинено трансляцію чотирьох російських телеканалів в Україні на час розгляду позову Національної ради з телерадіомовлення до компанії-ретранслятора.
Цим рішенням припинено мовлення каналів "РТР-Планета", "Россия 24", "Первый канал. Всемирная сеть" і "НТВ-мир".
Раніше Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України доручила Службі безпеки України і генеральній прокуратурі провести розслідування діяльності російських каналів на українській території. На думку РНБО, необхідно з'ясувати, наскільки діяльність російських каналів відповідає українському законодавству, чи є там факти розпалювання міжнаціональної ворожнечі, заклики до війни і сепаратизму. !zn
Читайте також:
Російські ЗМІ знайшли джерело, яке розповіло про можливу відмову України від кирилиці
Геббельсу на заздрість: Російський чиновник "нарахував" понад півмільйона біженців з України