Від карантину "вихідного дня" може бути позитивний результат з медичної точки зору. Колишня заступниця головного санітарного лікаря Людмила Мухарська в коментарі "РБК Україна" заявила, що його потрібно вводити на час інкубаційного періоду, тобто на 2-3 тижні.
"Але крім медичного аспекту в цій ситуації є ще соціальна і економічна складові. На сьогодні ця хвороба вже виходить за межі медицини. Тому потрібно шукати компроміс", - пояснила епідеміолог.
Основним позитивом є зменшення мобільності громадян на вихідних, а звідси й розрив ланцюжків зараження. Проте, такий ефект є точковим.
"Якщо брати в масштабах всього населення, то значного зниження захворюваності не буде", - додала Мухарська.
Нагадаємо, з 14 по 30 листопада в Україні діє "карантин вихідного дня". Згідно з постановою Кабміну, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада по 30 листопада 2020 року забороняється робота підприємств громадського харчування (крім послуги на винос), робота торгово-розважальних центрів, розважальних закладів, діяльність суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність в сфері торговельного та побутового обслуговування населення (є винятки), діяльність установ культури і проведення культурних масових заходів, крім кіно- і відеозйомок, за умови обмеження доступу до місця зйомки. Також повинні бути закритими спортивні зали, фітнес-центри, басейни.
Магазинам та іншим компаніям рекомендовано визначити 2 години (з 10:00 до 12:00 або в інший час дня) для пріоритетного обслуговування громадян похилого віку та людей з інвалідністю.
Глава уряду Денис Шмигаль заявив про те, що згідно з рішенням уряду по "карантину вихідного дня" всі установи, визначені Кабміном, у вихідні повинні бути закритими або не брати відвідувачів. Він також зазначив, що міські голови не мають повноважень робити винятки для об'єктів, внесених до переліку постанови.
При цьому десять міст України відмовилися від "карантину вихідного дня", ще один готує позов до суду. Так, від локдауна на вихідних відмовилися в Тернополі, Дніпрі, Черкасах, Краматорську, Рівному, Одесі, Слов'янську, Івано-Франківську та Житомирі. У Львові щоб не вводити локдаун,суботу та неділю зробили робочими. А Луцька міська рада готує позов до Київського окружного адмінсуду, щоб скасувати карантин "вихідного дня".