UA / RU
Підтримати ZN.ua

Еллеман заявив про помилку у висновках NYT про постачання ракетних двигунів КНДР

Його дослідження стосувалися лише технічної сторони питання.

Американське видання The New York Times неточно опублікувало висновки спеціаліста з ракетних питань Міжнародного інституту стратегічних досліджень (IISS) Майкла Еллемана у своєму матеріалі про можливі постачання Україною ракетних технологій КНДР, повідомив автор дослідження в інтерв'ю "Голосу Америки".

Еллеман повідомив, що його дослідження стосувалися лише технічної сторони питання.

"Я не знаю, які джерела використовували в New York Times. Я тільки знаю, що я їм сказав. Я людина технічна. Стало очевидно, що Північна Корея отримала якусь технологію. Якщо звузити коло джерел цієї технології, проаналізувавши її останні тестування та настройки двигуна, можна зрозуміти, які зміни вони зробили. І це все звужує коло джерел, які могли б надати їм цю технологію", - сказав він.

Він також нагадав, що до 2006 року РФ купувала в українського заводу "Південмаш" ракети-носії Циклон-2 і зазначив, що не знає, замішана Україна в поставках даних технологій в КНДР, оскільки доступ до технологій мали і росіяни.

Він також підкреслив, що не контактував з Росією.

"Я не беру участі в пропаганді, яку проводить Росія", - заявив Еллеман.

Еллеман також додав, що доказів причетності до поставок двигунів української влади немає.

"Якщо ці технології і поставили з України, то українська влада про це, напевно, не знали", - сказав він.

Еллеман також заперечує причетність до даних постачання і керівників заводу "Південмаш".

Нагадаємо, раніше на сайті американської газети The New York Times була опублікована стаття під заголовком "КНДР могла добитися успіху у випробуванні ракет завдяки двигунам з України". В цьому матеріалі, з посиланням на дослідження спеціаліста з ракетним питань Майкла Эллемана йдеться про те, що останні успіхи КНДР випробування міжконтинентальної балістичної ракети "стали можливі завдяки покупкам потужних ракетних двигунів на чорному ринку, ймовірно, з українського заводу, що має історичні зв'язки з російською ракетною програмою".

У свою чергу, ДП "Південний машинобудівний завод" (Дніпро) спростував припущення про причетність підприємства до ракетної програми КНДР. На підприємстві також зазначили, що Південмаш "не тільки не є основним виробником ракет для РФ, але і взагалі не поставляє в РФ ні ракети, ні їх деталі та складальні одиниці, включаючи ракетні двигуни".

Пізніше експерт по ракетам з Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Эллеман, на якого посилалися в розслідуванні The New York Times, заявив про те, що не стверджував про причетність української влади до постачання ракетних двигунів в КНДР.