UA / RU
Підтримати ZN.ua

Електронний військово-обліковий документ: що робити, якщо його не приймають

Роз'яснення дали у Міноборони.

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабне вторгнення РФ. В цей період призову підлягають військовозобов'язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. Так, всі чоловіки цього віку зобов’язані мати при собі разом із паспортом військово-обліковий документ. Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко розповіла виданню «УНІАН», як діяти, якщо службові особи відмовляються приймати військово-облікові документи у мобільному застосунку «Резерв+».

Читайте також: Загальна мобілізація: чому можна видавати повістки у громадських місцях

Черногоренко пояснила, що відмова службових осіб приймати електронний військово-обліковий документ є порушенням чинного законодавства України. Вона додала, що застосунок «Резерв+№ є адекватним замінником паперових документів.

«Електронний військово-обліковий документ, який ви можете бачити в «Резерв+» і він має QR-код, прирівняний постановою Кабінету міністрів України до паперового документа. Ми домовилися на міжвідомчому рівні разом з нашими колегами з Командування Сухопутних військ, Державною прикордонною службою про те, що вони приймають і не мають права порушувати закон і вимагати паперовий документ, коли є електронний військово-обліковий документ і документ з QR-кодом», – сказала чиновниця.

Також вона пояснила, як діяти громадянам, якщо вони стикаються з випадками, коли у них вимагають паперові документи і відмовляються приймати електронні у «Резерв+».

«І ми з нашими партнерами з'ясовуємо і виправляємо вже в такому режимі ad hoc – конкретно по ситуації. Але, я ще раз хочу прокоментувати, що витребування паперового документа, якщо в тебе є електронний військово-обліковий документ - це порушення чинного законодавства України і громадяни мають право заявити про це у відповідні органи, Міноборони», – резюмувала Черногоренко.

Нагадаємо, чи можуть призвати осіб, які не проходили строкову службу. Всі чоловіки призовного віку підлягають мобілізації, за винятком випадків, прямо передбачених законодавством.