UA / RU
Підтримати ZN.ua

Електронні браслети для домашнього арешту обійшлися бюджету більш ніж у 2 млн грн

В Україні майже 50 осіб носять спеціальні браслети для домашнього арешту. Один такий пристрій коштує близько чотирьох тисяч гривень.

Електронний браслет, від якого так легко позбувся 3, коштував близько 4 тисяч гривень. Понад 500 таких браслетів без програмного забезпечення та іншого обладнання обійшлися бюджету більш ніж у 2 мільйони.

Зараз в Україні майже півсотні громадян носять такі браслети у різних областях України, але для Київської області це був перший досвід, тому правоохоронці змогли надягти браслет Мельнику тільки пізно увечері 7 серпня, за дві години до того, як минав термін, який визначив слідчий.

Втім, раніше "Вісник державних закупівель" повідомляв, що МВС за результатами тендеру уклало угоду з ТОВ "Беніш Джі Пі ес Україна" на постачання обладнання для системи електронного контролю. Мова йде про те, що за угодою придбано 856 електронних браслетів і таку ж кількість мобільних контрольних пристроїв.

За словами керівника Головного слідчого управління МВС Василя Фаринника, річна потреба у браслетах оцінюється міліцією у 50 тисяч штук.

Нагадаємо, Мельник був затриманий 27 липня співробітниками Головного управління внутрішньої безпеки Міністерства доходів і зборів спільно з ГУБОЗ МВС України. Він вимагав та отримав від двох українців хабар у розмірі 40 тис. і 80 тис. грн за вступ їхніх родичів у свій виш.

ТАКОЖ: Мельник переоформив на дружину частину майна, на яке накладено арешт

1 серпня Печерський райсуд Києва обрав для нього запобіжний захід у вигляді утримання під домашнім арештом. Мельнику заборонено залишати місце проживання, за винятком тих ситуацій, коли йому знадобиться медичний огляд або лікування.

7 серпня на екс-ректора одягли електронний браслет, при цьому, за даними правоохоронців процедура була швидкою: правоохоронці ще налаштовували програму, без якої пристрій не працює. Мельник став першою високопоставленою особою і першим арештантом у Київській області, щодо якого було застосовано такий спецзасіб. 8 серпня Мельник втік з-під домашнього арешту, позбувшись електронного браслета. МВС оголосило його в розшук.

Адвокат екс-ректора Олексій Назаренко в ефірі телеканалу TBi 9 серпня повідомив, що Мельник телефонував слідчому і обіцяв повернутися. "Я зідзвонився зі слідчим і він мені відповів: Мельник передзвонив йому по телефону і сказав: "Коли все заспокоїться, я оголошу", - стверджує адвокат. !zn

Читайте також:

У МВС не виключають, що Мельник втече до Росії чи Білорусі

Прокуратура перевірить, яким чином міліціонери допустили втечу Мельника

Ректор-хабарник Мельник втік з-під домашнього арешту