UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експертка про справу Шеремета: "Аваков продав Зеленському страх"

Абсолютно неприпустимо, щоб президент особисто був присутній на такого роду заходах. Тим більше, що країні презентували справу, шиту абсолютно білими нитками.

Що робити з катастрофічним падінням рівня компетентності в країні? Чому наше громадянське суспільство оживає в період майданів і революцій, а після - всихає до трьох відсотків стабільно працюючих ГО? Чи збережеться цей острівець громадянської активності в Україні, коли раптом умовний Трамп і Сорос відмовлять нам у фінансуванні? На ці та інші питання відповіла громадська активістка, керівниця Лабораторії законодавчих ініціатив Світлана Матвієнко у своєму інтерв'ю DT.ua.

"Справа Шеремета. Абсолютно неприпустимо, щоб президент особисто був присутній на такого роду заходах. Тим більше що країні презентували справу, шиту абсолютно білими нитками. Порушено презумпцію невинуватості, і я думаю, що всі громадяни України, яким були пред'явлені підозри таким піар-способом, позиватимуться у Європейський суд з прав людини. І виграють там", - пояснює Світлана Матвієнко.

Про можливу причину того, чому з таким поспіхом "розкрили" справу Шеремета, експерт говорить:

"Для того, щоб бути президентом країни, крім компетенцій, потрібно мати міцний внутрішній стрижень і не мати страху. Мені здається, що Арсен Борисович Аваков, "тимчасовий" міністр МВС, зумів добре упакувати й продати цей страх президентові. І той брифінг став такою собі демонстрацією дедлайнів, які колись поставив Авакову президент. "Якщо ми до нового року не побачимо результатів, то старий міністр піде", - уточнив президент. "Не піду", - відповів Аваков і привів президента на цю дику презентацію".

"Можливо, в цій історії є якісь особисті зобов'язання, мені про це невідомо. Але я була дуже здивована, коли спостерігала за поведінкою та реакціями президента на цьому брифінгу, - вважає Матвієнко. - Він дивився на грубо зліплену зі шматків якихось оперативних матеріалів історію, і в його очах був жах. "Що коїться в країні? Що робити? Хто мене насамперед захистить від усього цього?" Все це легко було прочитати".

"Це була презентація можливих громадянських протестів, ветеранських рухів, насамперед - для президента. Таким чином продовжилася дискредитація тієї пасіонарної частини суспільства, про яку ми говорили. І Арсен Борисович у цій історії виступає ніби гарантом стабільності: мовляв, усе, Володимире Олександровичу, під контролем. І в мене навіть є доказ - спокійні й чесні вибори. Адже все було на вищому рівні забезпечено та організовано. І далі буде так… На жаль, ми вже давно живемо в країні, де всі забули про обов'язки топ-чиновників і якісь звичайні речі сприймають як подарунок", - резюмувала керівниця Лабораторії законодавчих ініціатив.

Раніше Світлана Матвієнко заявила, що мир "за будь-яку ціну" не може бути державною стратегією.

Детальніше читайте в інтерв'ю зі Світланою Матвієнко.

Повну відео версію інтерв'ю дивіться тут.