UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експертка назвала три проблеми, які заважають американським оборонним компаніям працювати з Україною

Ці проблеми відлякують інвесторів.

Американські оборонні компанії проявляють інтерес до співпраці та інвестицій в Україну, однак стикаються з трьома основними перепонами: бюрократією, корупцією та неможливість подальшого експорту зброї.

Про це розповіла дослідниця вашингтонського Центру стратегічних і міжнародних студій (CSIS) Катерина Бондар у коментарі для «Голосу Америки». За її словами, іноземні компанії приваблюють інноваційні українські продукти, які є конкурентоспроможними порівняно з технологіями із Росії, Китаю та Ірану.

Читайте також: Країни НАТО планують надати Україні 40 млрд євро військової підтримки – на що підуть кошти

Водночас, зазначає Бондар, багато американських компаній, із якими вона спілкується, скаржаться на бюрократичні перепони.

«На високому рівні рішення ухвалюються і підписуються меморандуми, але коли справа доходить до реальної імплементації та будівництва, виникають проблеми з отриманням дозволів і співпрацею з місцевою владою», – уточнила вона.

Аналітикиня рекомендує українському уряду розробити єдину процедуру для іноземних компаній, щоб прискорити будівництво.

Також корупція на різних рівнях в Україні залишається серйозною проблемою, яка відлякує інвесторів. Бондар наголошує, що необхідно вжити заходів для її подолання.

Окрім того, зброя, вироблена в Україні, не може бути експортована, що створює невизначеність щодо того, чи матиме держава достатньо грошей для її купівлі.

«Іноземні інвестори повинні мати гарантії, що їхню продукцію придбають», – підсумувала експертка.

Читайте також: FT: У Британії випробовують «дешеву» зброю проти безпілотників – п'ять гривень за «постріл»

Нагадаємо, американські виробники дронів закликали Конгрес збільшити інвестиції у виробництво безпілотників, щоб надавати їх для підтримки України і зменшити залежність українських військових від комплектуючих із Китаю.