UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерти вважають, що активна фаза війни може затягнутися

За словами одного з них, якщо готувати війська і постачати їх, то завдання можна виконувати і взимку. 

Військовий експерт, полковник Сергій Грабський вважає високою ймовірність того, що активна фаза бойових дій триватиме й взимку. Про це він розповів виданню "РБК Україна"

"Ми абсолютно не можемо виключити такий сценарій. Більш того, він стає все більш і більш імовірним, враховуючи розвиток ситуації на сьогодні", – говорить Грабський.

Інший експерт, заступник начальника Генштабу Ігор Романенко, пояснює, що при цьому ведення активних дій за таких умов все ж можливе. 

"Умови значно ускладнюються. Але це не означає, що в цих умовах неможливо вести активні бойові дії. Адже проводилися навчання в зимових умовах. Ми також знаємо приклади Першої та Другої світових воєн, локальних воєн. Якщо готувати війська, постачати їх, то завдання можна виконувати і в зимових умовах", – зазначив генерал-лейтенант.

Головний консультант Національного інституту стратегічних досліджень Микола Бєлєсков теж вважає, що якщо активна фаза все ж затягнеться, не можна, щоб вона переходила у заморожений стан. За таких умов росіян встигнуть окопатися та закріпитися, що погіршить позиції ЗСУ не лише на полі бою, але й на дипломатичній арені. 

Слід брати до уваги й те, що зима буде важкою і через енергетичну й економічну кризи, які спровокувала РФ. 

"Окремі західні політики вже підштовхують нас, мовляв, вести війну взимку складно, потрібно дочекатися весни. Але це все їхні теорії. Дуже багато залежатиме від того, чим закінчиться проведення контрнаступальної операції в Херсонській області. Якщо вона буде для нас успішною, тоді росіяни будуть змушені піти на багато поступок", – додав заступник начальника Генштабу Романенко. 

Читайте також: Найближчим часом визначиться характер війни проти України: Рахманін пояснив, що це означає

Нагадаємо, член комітету ВР з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін пояснив, що найближчі тижні визначать подальший характер війни проти України, це дасть зрозуміти, скільки вона триватиме. На його думку, зараз ініціативою не володіє жодна зі сторін, також немає напрямку головного удару. 

Чому агресор провалив перший етап вторгнення і не зміг досягти успіху в другому? Які завдання має вирішити наша армія на третьому етапі, щоби витіснити росіян з України? Якими можуть бути наслідки перемир'я, до якого Путін схилятиме Україну? Відповіді на ці запитання та прогноз на найближчі місяці ви знайдете у статті генерал-майора Сергія Савченка "Чекаєте на потужну вогневу підготовку та контрнаступ? Цього не буде. Все вже почалося".