UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт вказав, що не так в заяві Зеленського про 100 ракет власного виробництва

Якщо Україна цього року і виготовила «100 одиниць ракетного озброєння», то їх особливість в тому,  що у них немає майже нічого українського, вказує  експерт у галузі БпЛА Юрій Касьянов.

Він вказав, що в Україні немає верстатобудування, радіоелектронної промисловості, немає якісної інженерної підготовки, мінімально необхідної системи профтехосвіти для залучення кадрів до такого виробництва.

«Країна не виробляє своїх автомобілів, кораблів, літаків, верстатів, оптичних та радіоелектронних приладів, обчислювальної техніки чи зв'язкового обладнання. І якщо ми виготовили «100 одиниць ракетного озброєння» (що само по собі круто), то українського в них майже нічого немає - це точно», - заявив він.

Експерт також вказав, що саме формулювання «100 одиниць ракетного озброєння» є неоднозначним, оскільки невідомо, чи мова йде про балістичні ракети великої дальності, крилаті ракети, ракети «Стугна» чи «Вільха».

«Зрозуміло, що знати нам це не дозволено, це військова таємниця. Але що точно не є військовою таємницею, так це ступінь нашої загальної технічної, інженерної деградації. Не треба себе обманювати кількістю дронів, зібраних домогосподарками на кухні, або новими і новими вітчизняними винахідниками, які щодня з'являються і винаходять на хвилях телемарафону черговий український військовий велосипед», - додав фахівець.

Читайте також: Уряд Польщі вніс пропозицію про купівлю озброєння Україною в кредит – Сікорський

Днями Володимир Зеленський у вечірньому зверненні заявив, що цього року країна перетнула позначку вироблення перших ста одиниць ракетного озброєння, а понад 800 компаній працюють над виробництвом зброї для Сил оборони.

Ззаначимо, що на початаку свого президентства Володимир Зеленський акцентував геть на інших речах. Так, у 2020 році бюджетні витрати на ремонт доріг по Україні втричі перевищували оборонний бюджет, хоча частина країни вже була окупованою. В 2021 році владала «побила рекорд» із затягування термінів прийняття основних показників держзамовлення, що мало серйозний вплив на виробництво та випробування зброї.

Хоча ринок виробництва БпЛА в Україні розігрітий і видає сотні тисяч дронів на місяць, раптом виявилось, що багато з них є малоефективними, безнадійно застаріли, й тепер нам потрібні нові дрони, нові технології, працювати над якими потрібно було ще вчора. Чому ми відстаємо? Про це читайте в статті «Ідеологія розвитку безпілотного ринку дає збій. Що потрібно робити» Юрія Касьянова.