Через підрив дамби Каховської гідроелектростанції, замінування територій, дефіцит робочої сили, відсутність води у зрошувальних каналах на півдні, для відновлення овочівництва після деокупації може знадобитися близько п'яти років. Про це пише видання AgroTimes в огляді ринку овочів борщової групи.
Кліматичні умови цього сезону були більш-менш комфортними для вирощування овочів на нових площах підконтрольних територій.
«До того ж є технології, які дозволяють вирощувати і у не дуже сприятливих умовах, хоча це, звісно, збільшує собівартість», – додав Гопка.
Раніше вкладатись у технології, наприклад сушіння та зберігання, не було сенсу, зараз у багатьох на це немає грошей. Дещо цьому може допомогти державний грант, але потрібні й інші урядові програми, які будуть розвивати таку інфраструктуру.
«Навіть після деокупації півдня того рівня овочівництва, який там був до війни, ми не побачимо ще наступних років з п’ять – за рахунок замінованих територій, відсутності робочої сили та підриву Каховської ГЕС, який змінив роботу меліоративної системи у регіоні», – сказав аналітик.
Раніше заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня розповів, чи може виникнути дефіцит продуктів через підрив Каховської гідроелектростанції.