UA / RU
Підтримати ZN.ua

Експерт пояснив, чому "Покрова" може бути більш ефективною в протидії російським БпЛА, ніж інші засоби РЕБ

Спуфінг — підміна супутникового радіонавігаційного поля.

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, що в Україні працює система спуфінгу "Покрова", яка допомагає захисникам нищить безпілотники росіян та збивати з пантелику навігацію ворога. У коментарі виданню Liga.net він зауважив, що у Сил оборони є також інші засоби РЕБ, які успішно працюють.

"Системи РЕБ працюють проти усіх засобів повітряного нападу противника. І розставлені максимально ефективно на різних напрямках, щоб протидіяти ракетами, дронам, ударним БпЛА і не тільки", – розповів Ігнат. 

За його словами, заглушити Shahed'и дуже важко, адже такі дрони досить добре захищені від дії РЕБ. Навіть якщо всі їх канали глушаться, вони продовжують летіти за інерцією. Тож, аби збити ці БпЛА з курсу, потрібно пригнітити їх навігацію. 

"Але їх вже знаходять у полях, тобто збивати їх вдається. Зокрема, і за допомогою систем РЕБ, пригнічуючи сигнал навігації", – заявив Ігнат.

Він наголосив, що президент Володимир Зеленський дозволив купувати такі системи навіть за кошти місцевих бюджетів. Вони необхідні в тому числі для захисту критичних об'єктів інфраструктури. 

Читайте також: Федоров похвалився планами щодо ринку РЕБ

Спуфінг — підміна супутникового радіонавігаційного поля. Експерт із радіоелектронної боротьби аналітичного центру оборони Британії RUSI доктор Томас Вітінґтон розповів Forbs, що така підміна може допомогти обійти контрзаходи з флангу, наприклад, стійкі до перешкод приймачі.

"Спуфінг набагато важче виявити, ніж глушіння. Якщо сигнал спуфінгу відносно ледь помітний, бо він поступово віддаляється від справжнього місця розташування, дрон не зможе визначити, що його фальсифікують, та залишиться на деякій відстані від цілі", – сказав Вітінґтон.

Технічних характеристик "Покрови" немає у публічному доступі.