UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екскомандирам-беркутівцям, які намагались знищити докази вбивств учасників Революції Гідності, повідомили нові підозри

Беркутівці розрізали на частини зброю, з якої вбивали людей, і механічним способом видалили маркування серійних номерів.

Працівники Державного бюро розслідувань повідомили про підозру колишнім командирам спецпідрозділу «Беркут», що намагались знищити зброю, з якої їхні підлеглі вбили учасників Революції Гідності, інформує ДБР.

"З цієї зброї спецпризначенцями 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській у Києві було вбито 48 та поранено 90 учасників акцій протесту. Колишні командир полку та командир роти підрозділу міліції особливого призначення "Беркут", підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві, організували перевезення зброї з території місця дислокації ПМОП "Беркут" та незаконно знищили табельну вогнепальну зброю у різних місцях Києва", - йдеться в інформації.

Беркутівці розрізали її на частини абразивним матеріалом і видалили механічним способом маркування серійних номерів. Після цього залишки зброї вони скинули в притоці Дніпра – річці Віта і позакопували на березі.

За інформацією слідчих, зокрема, було знищено 24 автомати 7,62 мм АКМС, одну снайперську гвинтівку Драгунова, три рушниці 12 мм "Форт-500" та рушницю "Форт-12" калібром 9 мм.

Дії фігурантів кваліфіковані за ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 262 та ч. 2 ст. 263-1 Кримінального кодексу України, максимальне покарання за які – 10 років позбавлення волі.

Нагадаємо, раніше до суду були направлені обвинувальні акти щодо 20 колишніх міліціонерів роти спеціального призначення "Беркут", підпорядкованого ГУМВС України в м. Києві, та командира цієї ж роти - за перешкоджання проведенню мирних акцій протесту шляхом застосування 20 лютого 2014 року вогнепальної зброї до беззбройних активістів.

Читайте також: Справи Майдану: Ексглаву МВС Захарченка та його колишніх колег-посадовців судитимуть заочно

Також за результатами досудового розслідування, проведеного слідчими ДБР, 25 травня 2023 року Голосіївським районним судом Києва до 10 років позбавлення волі заочно засуджено колишнього заступника керівника одного з управлінь МВС України, який причетний до знищення та приховування зброї, з якої розстрілювали активістів 20 лютого 2014 року.

Як раніше повідомлялося, восени 2023 року ДБР та СБУ повідомили про підозру в державній зраді та порушенні рівноправності громадян через їхні расову, національну, регіональну належність під час Революції Гідності керівництву СБУ часів президента-втікача Віктора Януковича. Підозри в держзраді отримали колишній голова та колишній перший заступник екскерівника Служби безпеки України – начальник Антитерористичного центру та начальник Департаменту захисту національної державності часів Майдану.