UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ексдепутат Житомирської міськради причетний до розкрадання державних надр на понад 200 млн грн – СБУ

Зловмиснику вже повідомили про підозру.

© СБУ
© СБУ
© СБУ
© СБУ

Служба безпека України виявила незаконний видобуток піску в промислових масштабах у Коростишівському районі Житомирщини, повідомила пресслужба СБУ. Загальна сума збитків, завданих державі, становить понад 200 млн грн.

"За попередніми даними досудового слідства, організували незаконний бізнес колишній депутат Житомирської міської ради та директор місцевої приватної комерційної структури. Вони розпочали розробку надр і видобуток піщаної суміші на земельних ділянках, розташованих за межами Стрижівської сільської ради Коростишівського району. Протиправна діяльність проводилася під виглядом виконання робіт у межах договору будівельного підряду на створення водойми для рибогосподарських потреб", - зазначили в СБУ.

Правоохоронці встановили, що зловмисники самовільно зняли ґрунтовий покрив на п'яти ділянках землі, площа яких склала 9,3 гектара. Після цього порушники почали видобувати пісок без дозвільних документів, використовуючи при цьому важку екскаваторну техніку.

"Незаконно видобуту піщану суміш фірма за готівку реалізовувала фізичним особам та комерційним структурам Житомира і Коростишівського району за ринковими цінами в обхід податкового законодавства. Ініційовані УСБУ інженерно-екологічні експертизи засвідчили, що ділки встигли видобути 840 тисяч кубічних метрів піску на 182 мільйона гривень, а самовільною розробкою надр завдали збитки державі ще на 204 мільйони гривень", - додали в СБУ.

Колишньому депутату повідомили про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 240 (порушення правил використання надр, що створило небезпеку для довкілля та спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України. Для забезпечення відшкодування завданих державі збитків вирішується питання щодо накладення арешту на майно, яке належить підозрюваному на правах власності.

Раніше повідомлялося про те, що прокуратура та поліція Криму (Київ) провели обшуки в офісі київського підприємства, а також на гідротехнічній споруді, яка знаходиться біля адмінмежі з анексованим Кримом. Слідством встановлено, що підприємство, яке знаходяться на території міста Києва сприяло кримському содовому заводу у незаконному видобутку корисних копалин загальнодержавного значення. Підприємство забезпечувало роботу вищевказаної гідротехнічної споруди, на якій працювали 6 промислових насосів та перекачували "кондиційну рапу" з Центральної до Західної частини озера Сиваш для содового заводу