Уряду слід проаналізувати, відвідування яких місць найбільше впливає на поширення коронавірусу, перш, ніж вводити карантин "вихідного дня". Про це повідомив екс-заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.
За його словами, за даними з відкритих джерел, такими місцями є бари, ресторани, офіси, храми і спортзали.
"Ось ділюся з вами своїм ранковим міні-дослідженням. Взяв три найбільш небезпечні, з точки зору SAGE, місця. Мій спортзал, один хороший бар на Подолі в Києві і один храм Московського патріархату на тому ж Подолі. Як допоможе карантин, якщо публіка прийде в бар в п'ятницю замість суботи, а в спортзалі зазвичай у вихідні дні найменше відвідувачів", - повідомив Ковтонюк на своїй сторінці в Facebook.
Екс-голова директорату громадського здоров'я українського Міністерства охорони здоров'я Андрій Скіпальський в свою чергу зазначає, що "карантин вихідного дня - більше політичне ніж епідеміологічне рішення".
За його словами, вочевидь, що закриті заклади не є основними розсадниками інфекції. Також карантин ВД повинен мати «психологічний» ефект і буде сприйматися як «посилення» карантину.
"Це зменшить циркуляцію людей в цілому. У той же час, найбільш ефективні заходи (find, test, trace, isolate, trace) + жорсткий локдаун на 4 тижні нам не доступні", - зазначає Скіпальський.
Нагадаємо, з 14 по 30 листопада в Україні буде діяти "карантин вихідного дня". Згідно з постановою Кабміну, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада по 30 листопада 2020 року забороняється робота підприємств громадського харчування (крім послуги на винос), робота торгово-розважальних центрів, розважальних закладів, діяльність суб'єктів господарювання, що здійснюють діяльність в сфері торговельного та побутового обслуговування населення (є винятки), діяльність установ культури і проведення культурних масових заходів, крім кіно- і відеозйомок, за умови обмеження доступу до місця зйомки. Також повинні бути закритими спортивні зали, фітнес-центри, басейни.
Магазинам та іншим компаніям рекомендовано визначити 2 години (з 10:00 до 12:00 або в інший час дня) для пріоритетного обслуговування громадян похилого віку та людей з інвалідністю.
Вводити нові обмеження під час вихідних днів відмовилися Тернопіль, Черкаси, Краматорськ, Львів, Рівне, Одеса, Житомир, Чернігів, Луцьк.