UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-заступник голови СБУ Тріпак указав на порушення підслідності у справі про дачу суддями хабара Холодницькому

Злочини, вчинені суддями, має розслідувати НАБУ, а не СБУ.

Задіявши в операції по документуванню передачі дніпровськими суддями хабара керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назарові Холодницькому співробітників СБУ, керівництво Генпрокуратури порушило принцип підслідності, заявив колишній заступник глави СБУ Віктор Трепак.

Він нагадав, що відповідно до ч. 5 ст. 216 Кримінально-процесуального кодексу, розслідування виробництв про отримання, пропозиції та надання неправомірної вигоди, фігурантами яких є судді, знаходиться в компетенції Національного антикорупційного бюро.

"Але і керівник САП, і генпрокурор, до якого звернувся Холодницький, чомусь вирішили залучити до операції з документування пропозиції неправомірної вигоди і затримання суб'єктів такої пропозиції не спеціалізований антикорупційний орган (НАБУ), а інші правоохоронні органи", - написав Трепак на своїй сторінці у Facebook в п'ятницю, 22 вересня.

Він також звернув увагу на відсутність реакції НАБУ на це порушення і не виключив, що дії керівництва ГПУ є частиною кампанії з дискредитації Антикорупційного бюро.

"Підтвердженням такої компанії також може бути розслідування ГПУ провадження про "прослушку" НАБУ співробітників ГУР МОУ, СБУ, Нацполіції та інших посадових осіб міністерств і відомств. Що насправді сьогодні відбувається між цими органами? На моє переконання, в Україні замість системної протидії корупції триває міжвідомча боротьба за політичний вплив, піар і знищення конкурентів", - підсумував Трепак.

Нагадаємо, що 21 вересня в кабінеті керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назара Холодницкого затримали двох суддів при передачі 50 тисяч доларів хабара чолі САП.

Операцію провели співробітники СБУ під процесуальним керівництвом Генпрокуратури.

Заступник голови Кіровського суду Дніпра Геннадій Підберезний і суддя цього суду Наталія Овчаренко пропонували керівнику САП 300 тисяч доларів за непритягнення Овчаренко до кримінальної відповідальності.

Одержавши пропозицію неправомірної вигоди, Холодницький сповістив про це керівництво Генеральної прокуратури.

У квітні НАБУ і СБУ задокументували факт вимагання двома суддями Кіровського суду Дніпра 30 тисяч доларів та отримання 1 тысячі доларів хабара за винесення вироку, що не передбачає позбавлення волі.