UA / RU
Підтримати ZN.ua

Екс-суддя МКТЮ: Одна з причин нератифікації Римського статуту - правове невігластво керівництва України

Не обійшлося й без роботи російських агентів впливу, зазначає Володимир Василенко.

Однією з причин нератифікації Україною Римського статуту є правове невігластво вищого політичного керівництва держави і робота російських агентів впливу, заявив в інтерв'ю DT.UA екс-суддя Міжнародного кримінального трибуналу для колишньої Югославії Володимир Василенко.

"Існують безпідставні побоювання якихось негативних наслідків від ратифікації Статуту: хтось переконав вище керівництво України, що коли Київ зробить цей крок, то Росія відразу подасться до Міжнародного кримінального суду (МКС), і до міжнародної кримінальної відповідальності буде притягнено українських політиків та військових", - відмітив Василенко.

За його словами, виконання Україною своїх міжнародних зобов'язань робить ці побоювання абсолютно безпідставними, так як Україна повинна притягувати до відповідальності і своїх громадян, якщо вони чинять якісь воєнні злочини. У такому випадку знімається питання про задіяння механізму МКС до політичного і військового керівництва української держави, підкреслив Василенко.

Він зазначив, що МКС діє на основі принципу компліментарності: цей суд карає тільки тоді, коли держава не виконує своїх обов'язків і не карає винних.

Василенко також додав, що метою тих, хто виступає проти ратифікації Римського статуту, є намір позбавити Україну можливості безперешкодного і швидкого використання МКС для притягнення до відповідальності російського керівництва за злочини, вчинені під час агресії.

"Хочу підкреслити: після двох разових ратифікацій українським парламентом Римського статуту Російська Федерація не завалила Міжнародний кримінальний суд обвинуваченнями проти України. Адже МКС вивчає докази, а не трюки російської пропаганди", - сказав він.

Детальніше про необхідність ратифікації Україною Римського статуту читайте в інтерв'ю Володимира Василенка "Україна повинна вимагати притягнення російського керівництва до відповідальності в Міжнародному кримінальному суді" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".