UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ефективність "карантину вихідного дня" МОЗ оцінить по динаміці госпіталізацій за 10-14 днів

За словами заступника міністра охорони здоров'я, основна мета введення локдауну на вихідні - зниження навантаження на медичну систему.

Дієвість "карантину вихідного дня" міністерство охорони здоров'я України оцінить по динаміці госпіталізацій після 10-14 днів, повідомила заступник міністра охорони здоров'я Ірина Микичак в ході прес-брифінгу в понеділок, передає Інтерфакс-Україна.

"Основною метою запровадження карантину вихідного дня є зниження навантаження на медичну систему. Ми оцінимо дієвість карантину вихідного дня по динаміці госпіталізацій. Це не буде за сьогоднішніми показниками, а коли пройде 10-14 днів. Після оцінки того, як діє карантин вихідного дня, будемо пропонувати наступні кроки, такі рішення", - сказала вона.

Микичак закликала підприємців "знайти інші додаткові види заробітку під час карантину - онлайн, дистанційно, на винос".

За словами заступника міністра, місцева влада, які не виконують урядових рішень з карантину вихідного дня, порушують закон і ставлять під загрозу життя громадян.

Читайте також: Завантаженість ліжкомісць для хворих на коронавірус перевищує 50% - РНБО

Нагадаємо, що десять міст України відмовилися від "карантину вихідного дня", ще один готує позов до суду. Так, від локдауна на вихідних відмовилися в Тернополі, Дніпрі, Черкасах, Краматорську, Рівному, Одесі, Слов'янську, Івано-Франківську та Житомирі. У Львові щоб не вводити локдаун, суботу та неділю зробили робочими. А Луцька міська рада готує позов до Київського окружного адмінсуду, щоб скасувати локдаун на вихідні.