UA / RU
Підтримати ZN.ua

Джемілєв заявив, що кримських татар хочуть змусити покинути Крим

Російська влада, як і в сталінські часи, хоче бачити етнічно "чистий російський Крим", вважає Джемілєв.

Обшуки, допити та кримінальне переслідування кримських татар з боку російської влади і силовиків покликані змусити їх покинути півострів, про це заявив "Крим.Реалії" лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв.

"Єдина мета - залякати, змусити людей мовчати. Є ще друга мета - змусити кримських татар покинути Крим. Вони, так само, як і в сталінські часи, хочуть бачити етнічний такий чистий російський Крим", - вважає він.

На думку Мустафи Джемілєва, кримінальну справу, порушену ФСБ стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, є необґрунтованим і не відповідає закону. "В окупантів такий страх перед кримськими татарами, вони не зважають на жодні норми і закони. Звинувачення Ільмі Умерова в тому, що він закликав до посягання на територіальну цілісність Російської Федерації - це абсурд. Він просто говорив свою точку зору як громадянин України, так і син свого народу. А наш народ повністю не визнав цю окупацію", - зазначив він.

Мустафа Джемілєв також нагадав, що російську анексію Криму не визнали цілий ряд країн Європи.

Читайте також: Ердоган звернувся до кримських татар напередодні річниці депортації

12 травня співробітники ФСБ провели обшук в будинку Ільмі Умерова. Пізніше підконтрольна Росії прокуратура Криму повідомила, що він звинувачується в публічних закликах до порушення територіальної цілісності Російської Федерації (стаття 280.1 КК Російської Федерації).

12 травня Європарламент проголосував у Страсбурзі в рамках дебатів про стан демократії і прав людини в світі за резолюцію про становище кримських татар в Криму. Європарламент вимагає негайної відміни рішення про заборону Меджлісу, а також документів передбачена ймовірність розширення санкцій проти Росії за порушення прав кримських татар.

Нагадаємо, 13 квітня так званий "прокурор" Криму Наталія Поклонська винесла припис про призупинення діяльності Меджлісу кримськотатарського народу. Це рішення практично повністю заблокувало роботу представницького органу кримських татар. Кількома днями пізніше, 18 квітня, Мін'юст РФ також оголосив Меджліс "екстремістською організацією".

У зв'язку з цією ситуацією, Верховна Рада звернулася до ООН та міжнародних організацій, аби дати діям російської влади відповідну оцінку. Спікер Ради Андрій Парубій назвав факт заборони "проявом російського фашизму".