Національний лідер кримських татар, народний депутат України 3 заявив, що після анексії Криму Москва розраховує "на стару радянську політику поділу кримських татар".
В інтерв'ю Радіо Свобода Джемілєв заявив, що після того, як спроби переконати Меджліс кримських татар співпрацювати провалилися, "тепер є всі ознаки, що Меджліс буде закрито та заборонено" у Криму.
За його словами, анексія Криму Росією "шкодить інтересам Росії і російського народу" і є "шляхом до катастрофи, ізоляції та втрати поваги" для цієї країни.
У той же час, Джемілєв поділився занепокоєнням, що зараз - коли схід України палає - є небезпека того, що і Америка, і Європа "забудуть" про Крим, - мовляв, тут хоча б Донбас заспокоїти.
"Так, у нас є таке побоювання і, до речі, кілька днів тому у Варшаві у мене була зустріч з Обамою, і я йому прямо сказав про ці побоювання. Щоб росіяни не просувалися вглиб материкової України, то можуть "забути" про Крим, - говорить він, - Обама мене запевнив, що такого не буде і поки останній квадратний метр окупованій землі не буде звільнено, санкції Заходу не припиняться".
Лідер кримськотатарського народу заявив, що зараз вже налічується близько десяти тисяч біженців з Криму, значну частину яких складають кримські татари, які тимчасово селяться на Західній Україні. Однак керівництво Меджлісу закликає татар не залишати Крим і намагатися адаптуватися до часових реалій російської окупації.
Кримські татари сподіваються, що президент 3 створить спеціальне міністерство у справах Криму і цю тему з новим українським лідером Джемілєв вже обговорив після інавгурації.
Джемілєв зазначив, що Україна дала кримським татарам найголовніше - свободу, яку путінська Росія у них відібрала.
"Щоб у нас там не було, ми жили у вільній країні, а свободу жодними матеріальними благами не можна виміняти", - сказав політик.
Самопроголошена влада Криму у березні проголосила "незалежність" півострова за підсумками "референдуму", на якому більшість жителів півострова нібито підтримала його вихід зі складу України. У тому ж місяці Крим "увійшов" до складу Росії.
Керівництво України ці процеси не визнає, а півострів на законодавчому рівні визнано тимчасово окупованою територією. !zn
Читайте також:
У Росії заявили, що це Україна анексувала Крим