UA / RU
Підтримати ZN.ua

Двоє суддів КСУ подали позов про недоотримання зарплати під час карантину

Судді недоотримали понад один мільйон гривень.

Представник президента в Конституційному суді, народний депутат фракції "Слуга народу" Федір Веніславський назвав аморальним звернення двох суддів КСУ з позовом про недоотриманий під час карантину заробітній платі.

Про це він заявив на брифінгу, передає Інтерфакс-Україна.

"Причина сьогоднішнього брифінгу - це та інформація, яка стала нещодавно відома, що двоє суддів КС, пан Литвинов і пан Касмінін звернулися до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом про стягнення з держави недоотриманої заробітної плати за час карантину", - сказав Веніславський.

За його словами, мова йде про 1 млн 300 тис. гривень, які ці судді недоотримали за три місяці карантину.

Читайте також: Через рішення КСУ кримінальної відповідальності зможуть уникнути 10 тисяч чиновників - НАЗК

Веніславський нагадав, що суддя КСУ в рік отримує 4,5 млн гривень.

Він зазначив, що судді звернулися до суду на підставі рішення КСУ від 28 серпня.

"Президент абсолютно правомірно ініціював перед Верховною Радою закон про відновлення довіри до КСУ. Про яку довіру можна говорити, коли судді, керуючись власним рішенням, утримують з держави ті суми, які є фантастичними для 95% громадян України?" - сказав він.

У 2018 році КСУ визнав незаконним обмеження зарплат суддів, які не пройшли переатестацію. Зазначалося, що посадовий оклад підвищать з 10 до 15 мінімальних зарплат.

Глава Національного агентства з питань запобігання корупції Олександр Новиков склав протоколи щодо суддів Конституційного суду Володимира Мойсика, Ігоря Сліденко і Ірини Завгородній.

Судді Мойсик і Сліденко прострочили подачу повідомлень про суттєві зміни в майновому стані. Що стосується судді Завгородній, то в її деклараціях за 2018-2019 роки знайшли недостовірні відомості на суму понад 600 тисяч грн. Зокрема, суддя не задекларувала автомобіль Land Rover, який належить її чоловікові.

При розгляді питання про е-декларування (27 жовтня КСУ прийняв рішення, яке тимчасово заблокувало роботу реєстру - ред.) Все три судді діяли в умовах конфлікту інтересів, що є адміністративним правопорушенням - стаття 172-7 КпАП, відзначають в агентстві.