UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дві третини українців підтримують введення військового контингенту західних держав: соціологія

Ідея президента Франції набрала абсолютну підтримку 48,2% респондентів

Майже більшість – 48,2% респондентів – підтримує введення в Україну військового контингенту західних держав-союзників. Скоріше підтримує таку ідею, оприлюднену нещодавно президентом Франції Еммануелем Макроном, 26,1% опитаних. 74,3%, тобто дві третини опитаних за чи скоріше за залучення іноземних союзницьких військ для захисту України від агресора. Такі результати соціологічного дослідження оприлюднені експертами Центру Разумкова щодо соціологічного дослідження відношення українців до найважливіших зовнішньополітичних питань.

Читайте також: У Росії заявили, що заяви Макрона щодо відправки військ в Україну змушують «припускати найгірше»

Категорично проти чи скоріше проти такого розвитку подій – 12,2% респондентів. Частка тих, хто не зміг визначитись на момент опитування з питання склала 13,4%.

Центр Разумкова

Соціологи Центру Разумкова дослідили також як українці оцінюють зовнішню політику української влади та міжнародну підтримку, яка є критичною в часи війни. Як з'ясувалося, 70% респондентів підтримують зовнішню політику керівництва України, а не підтримують її 17%. Кількість українців, які не підтримують зовнішньополітичний курс України трохи збільшилось. У серпні 2023 року таких респондентів було 14%. Також у серпні 74% опитаних вважали, що рішення на зовнішньополітичному рівні є правильними.

Результати соціологічного опитування, що проводилося соціологічною службою Центру Разумкова з 19 по 25 січня 2024 року в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст опитування є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Опитування методом face-to-face проводилося на територіях, що контролюються урядом України та на яких не ведуться бойові дії.

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі (коли здійснювався відбір респондентів за статево-віковими квотами). Структура вибіркової сукупності відтворює демографічну структуру дорослого населення територій, на яких проводилося опитування, станом на початок 2022 року (за віком, статтю, типом поселення).

Опитано 2000 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.