UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дві третини мешканців об'єднаних громад не відчули ніяких змін

Українці сумніваються, що місцева влада зможе справитись із додатковими повноваженнями, які вона отримає в ході децентралізації.

За останній рік серед мешканців об'єднаних громад частка тих, хто відчув покращення умов життя дещо впала – з 16% до 11%, а відсоток тих, хто відчув погіршення, трохи зріс з 9% до 12%, свідчать дані опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова.

Більшість опитаних жителів об'єднаних громад – 63% – досі не відчули змін умов життя.

Протягом року дещо послабшала впевненість населення у тому, що місцева влада зможе справитись із додатковими повноваженнями, які вона отримає в ході децентралізації. Абсолютно впевнені в цьому 10% (у 2016 році – 15%), переважно впевнені – 32% (у 2016 році – 37%), тоді як 29% мають значні сумніви щодо цього (у 2016 році – 20%), а 17% переконані, що їй це не під силу (у 2016 році – 10%).

Опитування населення проведено Фондом "Демократичні ініціативи" та соціологічною службою Центру Разумкова з 9 по 13 червня 2017 року серед 2018 респондентів в усіх регіонах України за винятком окупованих Росією територій. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та Центру Разумкова, українці переважно не задоволені тим, наскільки вони можуть впливати на рішення місцевої влади – таких налічується 63%. При цьому 37% респондентів задекларували своє бажання взяти участь в управлінні своїм селом, селищем чи містом у випадку розширення повноважень місцевої влади, тоді як 50% зізнались, що не готові до цього.