UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дві третіх українців не знають, хто став депутатом на їхньому окрузі — опитування

Більшість українців впевнені, що зробили правильний вибір під час голосування.

Серед громадян України лише 29% знають хто був обраний народним депутатом по їхньому мажоритарному округу, а 68% – не знають. При цьому зазвичай необізнаними є ті, хто не голосував на парламентських виборах, йдеться в спільному опитуванні КМІС та Фонду "Демократичні ініціативи".

Так, серед тих, хто не голосував, знають депутата свого округу усього 13%, а серед виборців партій, що пройшли до Верховної Ради, про свої мажоритарних депутатів знає лише близько третини: серед виборців партій "Опозиційна платформа "За життя" - 37%, партії "Європейська солідарність" - 37%, партії "Слуга народу" - теж 37%.

При цьому основними мотивами при голосуванні за певну партію для громадян були: підтримка певних ідей та пропозицій (44%), підтримка лідерів партій (33%), новизна партії, оновлення політики (25%), впевненість, що ця партія буде виражати інтереси виборців (20%).

Також виборці переконані у правильності зробленого ними вибору на президентських виборах - 69% вважають, що зробили правильний вибір в обох турах президентських виборів, 7% - що вибір був правильним лише у першому турі, 5% - правильним лише у другому, і лише 7% відповіли, що їх вибір був неправильним в обох турах.

Ще більше впевненості у виборців, що вони зробили правильний вибір на парламентських виборах: 82% проти 5% тих, хто розцінює свій вибір як неправильний.

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 4 по 19 листопада 2019 року. Опитування проводилося в 110 населених пунктах у всіх областях України серед 2041 респондентів. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Читайте також: Український бюджет не обійдеться без допомоги МВФ — експерти

Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. На виборах була зафіксована низька явка: за даними мережі "ОПОРА" на дільниці прийшли менше 50% виборців.