Майже дві третіх українців, а саме 73,5%, вважають, що кандидати, які увійшли до другого туру президентських виборів, повинні брати участь у публічних дебатах між собою. При цьому 44% вважають це обов'язковим, а ще 30% – бажаним. При цьому лише 18% вважають, що такі дебати не потрібні, йдеться в спільному соцопитуванні Фонду "Демініціативи" та КМІС.
У разі, якщо дебати між кандидатами таки відбудуться, 42% громадян дивитимуться їх у будь-якому разі і ще 31% – якщо ці дебати будуть цікавими і змістовними.
Найважливішими п'ятьма темами дебатів українці назвали такі:
- Як досягти миру на Донбасі? Як домогтися звільнення окупованих територій Донбасу та їхньої інтеграції в Україну? (42%);
- Як подолати корупцію в Україні? (40%);
- Як домогтися зростання економіки? (40%);
- Програма розвитку України на роки свого президентства та на більш далеку перспективу (39%);
- Які проблеми країни кандидат в президенти буде вирішувати в першу чергу, якщо буде обраний президентом? (31,5%).
Загальнонаціональне опитування населення України було проведене Фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 20 по 26 березня 2019 року Загалом було опитано 1600 респондентів у всіх областях України.
Статистична похибка не перевищує: 3,7% для показників близьких до 50%, 3,2% - для показників близьких до 25%, 2,2% - для показників близьких до 10%, 1,7% - для показників близьких до 5%.