Як стало відомо DT.UA, після великої кількості листів в АП від художників, передвижників, діячів літератури й кіно, у ДУС начебто погодилися на проведення конкурсу на посаду керівника "Мистецького Арсеналу" згідно з новим законом про контрактну форму роботи у сфері культури та конкурсну процедуру призначення керівників закладів культури.
Про це йдеться у статті редактора відділу культури DT.UA Олега Вергеліса.
Він нагадує, що в середині травня закінчується контракт чинного керівника "Арсеналу" генерального директора Наталії Заболотної, а історія з "Арсеналом", яку розігрує ДУС, замикається саме на постаті керівника, що обстоює насамперед - пріоритети культури, у той час, коли ДУС пропонує призначити керівника із застосуванням процедури конкурсу для об'єктів господарської діяльності державного сектора економіки.
"І відразу після п'ятниці 13-го - після рішень зверху (з вул. Банкової) та ініціатив знизу (культурна еліта) - життя "Арсеналу" може розраховувати на перспективи, якими нас не здивуєш", - пише Вергеліс.
"Утворився цікавий шпагат, на який повинен сісти "Арсенал". З одного боку його тягне за ногу власник ДУС (Державне управління справами при Адміністрації президента). А у ДУСа, як відомо, завжди є пачка аргументів для утримання цієї території ближче до АП. З іншого боку, у культурної громадськості України є непохитна позиція зберегти тут сектор чистої культури. З усіма її виставками, перформансами, дебатами, бурліннями", - наголошує автор.
"Втім, "начебто" ще не означає, що розум колись переможе. У ситуації нинішнього "шпагату" не виключаються різні рухи й різні сценарії. Наприклад, перший сценарій: відразу після 13-го травня ДУС призначає нинішнього директора - "в.о." (до офіційного оголошення конкурсу), і все йде ніби своїм шляхом. Другий можливий сценарій: АП своїм хотінням і власним велінням засилає козачка у статусі в.о. І з цієї мізансцени може розгорнутися те, що й було означене вище як економічний сектор", - пояснює Вергеліс.
За його словами, за деякими версіями, економічний сектор у цій ситуації для деяких зацікавлених сторін пов'язаний з 5 га землі, які підпорядковані "Арсеналу" і сховані від очей відвідувачів.
"Це близько 5 га ще не освоєного щастя. У центрі столиці", - пише Вергеліс.
Детальніше про ситуацію навколо "Мистецького Арсеналу" читайте у статті Олега Вергеліса "Арсенал" садять на шпагат" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".