ДТЕК "Київські електромережі" у п’ятницю, 9 грудня, запровадила оновлені графіки стабілізаційних відключень електрики в столиці України, у яких врахувала поточну складну ситуацію в нашій енергетичній системі після останніх масованих ударів з боку російських окупантів. Про це повідомила пресслужба компанії у Facebook.
Тепер у таблицях з періодами обмеження споживання електроенергії використовуються три кольори:
- білий позначає час, у який ДТЕК гарантує наявність світла;
- темно-сірий означає те, що в цей період світло точно буде вимикатися з метою збалансування енергосистеми;
- світло-сірий позначає періоди, у які електроенергія може відключатися в разі збільшення дисбалансу в енергетичній системі. У такі години компанія просить людей зменшувати своє споживання електрики й не користуватися ліфтами.
Як зазначається, протягом кількох наступних днів представлений графік працюватиме в тестовому режимі. ДТЕК наголосила на важливості зворотного зв'язку від українців, щоб якнайшвидше зробити нову систему зручною для користувачів.
"У разі відсутності вашої адреси в графіку або неспівпадіння реальної ситуації з графіком – просимо невідкладно повідомляти нам про це. Найшвидший спосіб - написати нам в приватні повідомлення на Facebook. Також можна подати заявку на сайті компанії в розділі "Відсутня електроенергія?". Заявки приймаються в тому числі через кол-центр, проте це може зайняти більше часу через велику кількість дзвінків", – уточнили в компанії.
Там додали, що нові графіки відключень світла згодом також планують запустити в Одеській і Дніпропетровській областях.
"Важливо пам’ятати. Після того, як з’явилось світло після відключення, електроприлади потрібно вмикати по черзі. Це допоможе уникнути аварій через перевантаження електромереж та зберегти світло у вашому та сусідніх будинках", – нагадали в пресслужбі ДТЕК "Київські електромережі".
Раніше глава правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький заявив, що виходячи з тих даних, які є станом на сьогодні – дефіцит електроенергії в Україні зберігатиметься щонайменше під час зимового періоду.