UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дружина кримінального авторитета, інтригантка та перевертень: хто керує культурою в окупованому Маріуполі

До команди окупантів примкнули колишні невдахи.

В захопленому росіянами Маріуполі окупаційна адміністрація намагається імітувати політичне і навіть культурне життя. Для цього в розбомбленому вщент місті навіть відновили «відділ культури», хоча раніше в мерії працював цілий департамент. Але як пише маріупольське видання 0629.com.ua, так звані «чиновники» відділу культури мають до неї лише умовне відношення.

Очолила відділ культури депутат Маріупольської міської ради від уже забороненої в Україні партії ОПЗЖ Олена Карпенко. Інформації про неї небагато, але головною «заслугою» жінки є те, що її вважають громадянською дружиною відомого в Маріуполі бандита Артема Трещьова по кличці Тьома Хромий.

«Згідно з декларацією, Олена Карпенко ніде не працювала, нічого не заробляла, нічого не мала – ніякого майна. Вона просто була красивою, і мабуть саме за це на неї з неба падали гроші», - кажуть маріупольські журналісти. 

Заступницею начальниці відділу культури є Марина Мерзоєва, яка судилася із мерією, де працювала у тому ж відділі культури,  через звільнення та навіть писала скарги на начальство, яке її звільнило, в прокуратуру.

У новій команді муніципалітету, яка була обрана в 2015 році, Мерзоєву навіть призначили заступницею вже не відділу, а департаменту культури. Однак жінка попри свої амбіції дуже погано виконувала свої обов’язки, перекладала свої задачі на підлеглих, плела інтриги і ображала колег.  Її хотіли звільнити, але не вийшло. Тому просто знизили на посаді до спеціаліста.

Ще один яскравий представник «відділу культури» колаборантів - Олександр Чайн, який свого часу очолював відділ культури. З обраним у 2020 році мером та його командою не спрацювався і тепер працює на окупантів. До цього чоловік був демонстративно проукраїнським, носив вишиванки. Але як потім різко переорієнтувався і палко полюбив країну-агресора.

Читайте також: У Маріуполі жителі перебувають на межі смерті через нестачу питної води

Напередодні окупанти анонсували, що планують восени відкрити драматичний театр у Маріуполі, на який російські окупаційні війська 16 березня скинули бомбу, і під завалами якого загинули сотні людей.