UA / RU
Підтримати ZN.ua

Довідку, на яку чекає Луценко, передали слідчому ще минулого тижня – брат Найєма

Масі Найєм здивований словами генпрокурора про те, що справу про побиття його брата можуть передати до суду вже через кілька днів.

Довідку про стан здоров'я народного депутата від БПП Мустафи Найєма, на яку очікує генеральний прокурор Юрій Луценко, передали слідчому ще 16 серпня. Про це повідомив брат депутата юрист Масі Найєм у коментарі "Українській правді". За його словами, на момент, коли генпрокурор заявив, що чекає на довідку, її вже п'ять днів як передали.

"Судово-медична експертиза чомусь запросила ще додаткове обстеження Мустафи. Мустафа це зробив ще 15 серпня, і 15-го ж йому й віддали все це. 16 серпня ми рекомендованим листом направили все це слідчому. У нас також є інформація, що слідчий передав документи у СМЕ. Тобто на момент, коли генпрокурор заявив, що чекає на довідку, ми вже 5 днів як її передали", - розповів Найем.

За його словами, слідчі хочуть продовжити досудове розслідування у справі про побиття депутата на два місяці. У зв'язку з цим Масі Найєм здивований словами Луценка про те, що справу можуть передати до суду вже через кілька днів.

"Слідча просила на два місяці продовжити досудове розслідування. Тому генпрокурор, мабуть, немає достатньо інформації, або не має свіжої інформації. Бо чому б він тоді говорив, що справу ось-ось мають передати в суд? Якщо мають днями передати, тоді навіщо на два місяці просити продовжувати?", - зазначив Найєм.

Напередодні Юрій Луценко заявив про те, що слідство у справі побиття Мустафи Найєма буде завершено після надання висновку експертизи щодо ступіню шкоди його здоров'ю.

Нагадаємо, 30 квітня на народного депутата Мустафу Найєма напали три людини, згодом до них приєдналася ще одна особа. Приводом для нападу став дорожній конфлікт: політик не став пропускати позашляховик, який підрізав його в районі Бессарабського ринку в Києві. Медики діагностували в Найєма перелом щелепи та струс мозку. Депутата шпиталізували та прооперували.

Затриманим вручили повідомлення про підозру за ч. 2 ст. 296 (хуліганство, вчинене групою осіб). Дії четвертого підозрюваного кваліфіковані за ч. 2 ст. 296 і ч. 1 ст. 122 (умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження) КК. Затримати його правоохоронцям не вдалося – у день скоєння злочину він залишив Україну та вилетів до Баку з Борисполя.

Для Магомеда-Саліха Саїтова суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту, для Ахмеда Саїтова й Умолта Темірбулатова - нічний домашній арешт. 26 липня Саїтову і Темірбулатову пом'якшили запобіжний захід до особистого зобов'язання.

7 травня Шевченківський райсуд Києва заочно обрав Магомеду-Аміну Саїтову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 1 липня без права застави. Слідчий суддя також ухвалив рішення доставити Саїтова до суду для розгляду питання про застосування обраного йому запобіжного заходу. Однак Азербайджан відмовився видавати його Україні