Близько 50% українців не згодні з тим, що досвід жертв нацизму був належним чином оцінений нинішнім поколінням українців, про це свідчать результати опитування.
Соцопитування провів Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) в період з 9 по 25 вересня 2014 року у 110 населених пунктах, в результаті польового етапу було зібрано 2035 анкет. Статистична похибка вибірки не перевищує 3,3%.
Протилежної думки дотримуються 26% опитаних, і ще чверть не мають конкретного уявлення на цей рахунок.
Результати свідчать також про те, що абсолютна більшість (78%) жителів України вважають, що для сучасного українського суспільства важливо збереження і належна оцінка життєвого досвіду жертв нацизму.
Крім того, соцопитування продемонструвало, що 84% респондентів погодилися з тим, що в Україні необхідно посилити громадську роботу щодо потреб літніх людей та їх інтеграції в суспільство. Усвідомлення такої необхідності кілька сильніше серед людей старше сорока років, однак, і серед молоді абсолютна більшість погоджуються з тим, що допомога літнім людям необхідна.
Згідно з даними опитування, 58% жителів України хотіли б отримати більше інформації від очевидців про досвід Другої світової війни і злочинах у часи націонал-соціалізму.
Опитування також показало, що близько 11% дорослих жителів України особисто знайомі з кимось, кого можна назвати жертвою нацизму. Також стало відомо, що майже 9,5% людей старше 70 років відносять себе до жертв нацизму. Тобто, враховуючи загальну чисельність населення у віці старше 70 років можна припустити, що в Україні зараз проживає приблизно 486,7 тисячі людей, які в роки війни постраждали від націонал-соціалізму.
Мешканці України схильні поважати ФРН за ту допомогу, яку ця країна надає колишнім жертвам нацизму: 65% опитаних тою чи іншою мірою погоджуються з тим, що, незалежно від того, що відбувалося в минулому, вони поважають Німеччину за допомогу жертвам нацизму в Україні.
Абсолютна більшість (74%) жителів України не відчувають ненависті і бажання помсти по відношенню до жителів країн, які були нашими ворогами під час Другої світової війни.