Вже не раз повідомлялося, що за будь-які свої територіальні успіхи Росія платить величезними втратами, кидаючи в атаки величезну кількість солдатів. З подібною ситуацією у 50-ті та 60-ті роки зіткнулася ізраїльська армія, яка в деяких ситуаціях не могла використовувати важкі озброєння. Про те, як ізраїльтяни вирішили цю проблему, в Telegram розповів офіцер армії оборони Ізраїлю, військовий експерт Ігаль Левін.
У ті роки, за його словами, армія молодої єврейської держави мала брак усього, особливо танків і артилерії. При цьому часто нечисленні ізраїльські піхотні підрозділи могли опинитися перед сирійськими, йорданськими чи єгипетськими легіонами, які у багато разів перевершували за кількістю живої сили і використовували тактику живих хвиль прямо на ізраїльські позиції.
«Щоб боротися з такими ось "м'ясними хвилями" інженерами групи Ласкова (очолювалася військовим інженером Давидом Ласковим) було придумано "кавунову" бомбу. Вона була створена спеціально для оборони опорника на Хар ха-Цофім (Гора Скопус) в Єрусалимі, оскільки договір про припинення вогню забороняв мати там важку зброю. Цим користувалися йорданці, намагаючись взяти ізраїльські опорники просто кількістю, розповів Ігаль Левін. – По суті, кавунова бомба була осколково-фугасною ракетою малого радіусу дії з повітряним підривом».
Для цієї бомби за основу брали постріл 82-мм РПГ «Супер Базука», навколо нього робили фугасний заряд із чавунним корпусом, який і розлітався на елементи, що вражають. Запускали цей «кавун» під кутом із встановленої позиції на відстань 140 метрів – після цього спрацьовував сповільнювач, який підривав «кавун» на висоті близько 10 метрів над головою ворога.
«Іноді вистачало розриву трійки чи четвірки таких "кавунів", щоб відбити полювання у піхоти ворога на подальший штурм. Ця нехитра та незатратна у виготовленні зброя залишалася на озброєнні Армії оборони Ізраїлю досить довго. Є свідчення їх застосування у 70-ті і навіть 80-ті роки, і, як мені здається, така зброя могла б бути дуже ефективною для ЗСУ, щоб зупиняти "м'ясні хвилі" орд зеків та чмобіків на фронті», – зазначає Ігаль Левін.
Налагодити таке виробництво, на його думку, дуже просто, а ефект від цього серйозний – застосування такої бомби дасть кожному взводно-опорному пункту на фронті свою особисту кишенькову артилерію.
Нагадаємо, за даними українських та західних розвідок, Росія планує мобілізувати 500 тисяч людей в армію.