UA / RU
Підтримати ZN.ua

Достроковий вихід на пенсію: чи мають на це право матері тяжкохворих дітей

Роз’яснення дали у ПФУ.

Попри війну, українці продовжують отримувати пенсії та інші соцвиплати. Для виходу на пенсію у 2023 році в Україні необхідно досягти пенсійного віку та мати не менше 30 років стажу. Але є деякі категорії осіб, які можуть вийти на пенсію раніше. В Пенсійному фонді України (ПФУ) розповіли, чи мають на це право матері тяжкохворих дітей.

Чи може матір тяжкохворої дитини раніше вийти на пенсію

У ПФУ наголосили, що матері, які виховали тяжко хворих дітей (яким не встановлено інвалідність) до шестирічного віку, мають право на призначення дострокової пенсії за віком після досягнення віку 50 років та за наявності не менше ніж 15 років страхового стажу (ст. 115 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»).

Читайте також: Пенсія багатодітним матерям: що потрібно для її призначення

У ст. 1 Закону визначений термін «тяжко хвора дитина, якій не встановлено інвалідність. До числа таких дітей належать діти, яким не встановлено інвалідність, хворі на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок IV ступеня, діти, які отримали тяжку травму, потребують трансплантації органа, паліативної допомоги.

«Наявність такого захворювання підтверджується довідкою медичного закладу про захворювання, що мало місце до шестирічного віку», – йдеться у повідомленні.

Раніше ми писали, які документи потрібні для отримання допомоги на дитину одинокій матері.