Для майже половини українців, а саме 47% громадян та 53% сімей, економічне становище в країні за останній рік не змінилось, і лише 18% опитаних вважають, що економічне становище в країні покращилося, а 29% стверджують, що ситуація погіршилася. Водночас з початку року кількість тих, хто негативно оцінював економічну ситуацію як у країні, так і у родині, зменшилася удвічі.
Згідно з даними соціологічного опитування групи "Рейтинг", на фоні зростання оптимістичних настроїв у країні після президентських виборів, зросли і позитивні очікування щодо майбутнього. Так, сьогодні 45% опитаних вірять, що у наступні 12 місяців економічне становище в Україні покращиться, 26% – вважають, що воно не зміниться, і лише 15% – мають негативні сподівання. Ще 15% не змогли відповісти на це питання.
Щодо вже реалізованих змін, то найбільше позитиву опитані побачили у стані доріг: майже 40% відзначили їх покращення, а позитивні зміни щодо свободи слова та демократії помітили 23%. При цьому ще 21% українців зазначають покращення міжнародного іміджу України, а 14% зафіксували збільшення політичної стабільності.
Однак попри загальну позитивну динаміку у ряді сфер респонденти швидше відзначали погіршення. Так, швидше негативно оцінили зміни:
- якості медичного обслуговування (45% – відзначили погіршення, 12% – покращення, 30% – відсутність змін),
- безпеки на дорогах (46% відзначили погіршення, 12% – покращення, 34% – відсутність змін),
- тарифів на комунальні послуги (52% відзначили погіршення, 8% – покращення, 3% – відсутність змін),
- цін на основні товари та послуги (73% відзначили погіршення, 18% – відсутність змін і лише 3% – покращення).
Опитування проводилось 19-22 жовтня 2019 р.соціологічною групою "Рейтинг" серед 2500 респондентів від 18 років і старше методом особистого формалізованого інтерв'ю. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,0%.