Доповідь Нємцова "Путін. Війна" буде готова у квітні. На поточний момент практично готові кілька глав, повідомив найближчий соратник Бориса Нємцова Ілля Яшин в Facebook.
За словами Яшина, вдалося поспілкуватися з деякими джерелами Нємцова, які представляють інтереси родичів загиблих солдатів, яким не виплачують обіцяні компенсації. За словами джерел, масово російські солдати гинули на сході України у два періоди.
"Перша хвиля трун пішла в Росію влітку минулого року, коли українська армія пішла в настання і звільняла один за іншим міста в Донецькій і Луганській областях. Наступ було зупинено після прямого втручання частин російської армії. Коли приховувати присутність в зоні конфлікту російських військових стало неможливим, Міноборони постфактум придумав версію, що всі вони поїхали воювати в свою законну відпустку. Але в "відпустки" вони прихопили з собою зброю і бойову техніку", - пише Яшин, вказуючи також на те, що раніше цю інформацію озвучував Ігор Гіркін.
Згідно з отриманими даними, перша хвиля налічувала не менше 150 трун з позначкою "Вантаж-200". Тоді найбільші втрати були під Іловайськом. За інформацією джерел Нємцова, інформацію вдалося приховати у зв'язку з тим, що родичі отримали в якості компенсації за загиблих по 3 мільйони рублів, при цьому даючи підписку про нерозголошення під загрозою кримінального переслідування.
"Друга хвиля трун масового пішла в Росію в січні і на початку лютого 2015 року. За нашою оцінкою, в цей період на сході України загинуло не менше 70 військовослужбовців російської армії. Це було пов'язано з ескалацією конфлікту і запеклим протистоянням, зокрема під Дебальцевим. На відміну від минулого року, на цей раз російські солдати перед відправкою на Донбас офіційно звільнялися збройних сил на вимогу керівництва. Таким чином, планувалося приховати участь нашої армії в бойових діях, виставляючи солдатів добровольцями", - зазначає Яшин.
На цей раз компенсації родичі не отримували, у зв'язку з чим почали висловлювати невдоволення і шукати юристів, які змогли б захистити їх права. Однак виступати публічно вони боялися, так як перед відправкою солдатів на територію України з усіх них зібрали підписки про нерозголошення. Крім того, як вказує Яшин з посиланням на джерела Нємцова, родичів залякували, приводячи в приклад гучну кримінальну справу проти Світлани Давидової.
Раніше повідомлялося, що доповідь Нємцова про Донбас оприлюднюють у квітні. "Значною мірою матеріал буде заснований на відкритих джерелах - Борис збирав посилання. Але деякі нові матеріали ми також плануємо опублікувати. Для цього ми організовуємо ряд відряджень у кілька регіонів і сподіваємося, що будуть деякі нові матеріали, які раніше ніде не публікувалися",- повідомив колега Нємцова, керівник московського відділення РПР-ПАРНАС Ілля Яшин.
Помічниця Бориса Нємцова Ольга Шоріна розповіла, що Борис Нємцов напередодні смерті повинен був зустрітися в воювали в Україні десантниками з Іваново і показала записку про це Нємцова, який побоювався прослуховування ФСБ.